Prašymai

Lietuvių kalbos mokytojų svetainė
Kartais mums prireikia vieno ar kito skubaus dalykėlio, paprašome jo bet kur, ir jis pasimeta medžiagos gausybėje. Užvedžiau specialią temą, skirtą prašymams. Tikslas- gauti kuo skubesnės pagalbos 🙂

979 Comments on “Prašymai”

  1. Dėl pamokų planų pagal atnaujintas programas.
    Kol kas jų , oficialiai pateiktų iš NŠA, nėra. Ar bus – labai didelis klausimas, nes atsakingosios žiurkės jau pabėgo iš skęstančio laivo… Nenupirkti net mokymai programų ambasadoriams, nes… nėra ką pirkti. Neoficialiai duotas nurodymas švietimo skyriams ir švietimo centrams priversti mokytojus kurti ir dalintis patiems.
    Iš kur imti pavyzdį? Pažiūrėkite naujus vadovėlius (leidykla „Šviesa”) – ten jau pritaikyta naujos pamokos struktūra, kai konkretus tekstas ar autorius yra tik KETVIRTAS pamokos žingsnis!
    Jei turite literatūros vadovėlių iš Anglijos, galite pavyzdžius imti iš ten – jie jau seniai dirba pagal gebėjimų ir kompetencijų ugdymo programą. 2008 m. pagrindinio ugdymo programa irgi buvo sukurta pagal kompetencijas – joje yra metodinė dalis, kur tikrai yra pamokų pavyzdžių ( kūriau pamokų aprašymus temai „Laiškas”). Dar buvo toks projektas „MOKYMOSI KRYPTIES PASIRINKIMO GALIMYBIŲ DIDINIMAS 14–19 METŲ MOKINIAMS” su ilgalaikiais pamokų planais, įvairiais moduliais, parengta medžiaga.

  2. Manau, kad daugeliui to reikėtų. Būtų tikrai malonu, kad kas nors pasidalintų. Ilgalaikio plano pavyzdys taip pat praverstų 😉 🙂

  3. Gal kas turite planą lietuvių kalbos pamokai pagal UTA (nei klasė, nei tema nėra svarbu) ir galėtumėte pasidalinti? Ieškau pavyzdžio tolimesnei kūrybai 🙂 Būsiu be galo dėkinga už pagalbą (el.p. [email protected])

  4. Jau skaičiau, kad knygelių „Taiklios plunksnos strategija” (III g klasei) atsakymus (bent dalį) galima rasti čia. Keletą dienų kapstausi ir nieko nerandu. Pagelbėkite surasti. Konkrečiai reikalingi I-osios dalies atsakymai.

  5. Gal galite patarti, iš kokių vadovėlių mokytis lietuvių kalbą ir literatūrą 11-12 klasėse (išplėstiniu kursu). Iš anksto ačiū.

  6. Galbūt kas nors turite ir galėtumėte pasidalinti įrašu, kuriame Sąjūdžio laikais, atgimimo metu Laimonas Noreika įvairiuose mitinguose skanduodavo J. Marcinkevičiaus dramos ,,Mažvydas” finale tariamą Lie-tu-va?
    Būčiau be galo dėkinga. Ačiū.

  7. Labas vakaras. Gal galėtumėte pasidalinti veiksmažodžių valdomi linksniai tema?
    Kaip aiškinote, kokias užduotis pateikėte, nes tema tikrai sudėtinga.

  8. Kolegos, gal kas turite 2019 m. lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino pakartotinės sesijos temas?

  9. Gal kas turite 10 kl kalbėjimo temą „Vyriškumas Homero „Odisėjoje”? Ar ką nors panašaus.

  10. Kolegos, gal turite kas 2019 PUPP pakartotinės sesijos užduotis? Būčiau dėkinga.

  11. Sveiki! Esu svetainėje naujokė. Kai kurios temos apsaugotos slaptažodžiu ir mano įprastas prisijungimo slaptažodis jų neatrakina. Ar tai reiškia, kad temos nėra pasiekiamos visiems? Ką daryti? 🙂 Ačiū!

  12. Kolegos, kas dirbate ar pernai dirbote 9kl. su ” Baltų lankų” vadovėliais? Gal turite ir galite pasidalinti teminiu planu? Turiu tik ilgalaikį arba pritaikytą ne tos leidyklos vadovėliui. Dėkoju.

  13. Kolegos, kas dirbate 9kl. su ” Baltų lankų” vadovėliais? Gal turite ir galite pasidalinti teminiu planu? Turiu tik ilgalaikį arba pritaikytą ne tos leidyklos vadovėliui. Dėkoju.

  14. Petrai, kur dingo registracijos mygtukas? Šiandien norėjo kolegė užsiregistruoti, bet negalėjo.

  15. Laba diena, nuolat susiduriu su mokyklos vadovų taikomomis sankcijomis dėl vertinimo( rašto darbų)rezultatų paskelbimo, įrašymo į dienyną. Pvz. vasario 28 d. atliktų darbų įvertinimų negaliu įrašyti kovo 4 dieną , nes dienynas uždaromas. Tenka rašyti bet kur ir bet kada. Ar jums taip pat su vertinimų įrašymu kyla problemų?Ir dar… Ar yra koks dokumentas, reglamentuojantis per kiek laiko turi būti ištaisomi mokinių rašto darbai? Dėkoju.

  16. @Zina Kuncienė
    Yra tokia galimybė, tik reikia skambinti, aiškintis, duoti labai svarių argumentų ir pateikus prašymą pakeičia…

  17. Gal žinote, ar yra kokia galimybė pasikeisti egzaminą iš VBE į MBE?

  18. Nedėstau tokio amžiaus vaikams, tačiau kolegos teiraujasi: gal kas žinote epistolinio rašinio (2019 m.) temą? Gavome iš savivaldybės raštą, kad konkursas organizuojamas, tačiau nenurodyta tema.

  19. Kolegos, gal kas nors gali pasidalinti MLA vadovėlio 10 kl. Biblijos skyriumi ir atsakymais?

  20. Sveiki, kolegos. Artėja jo didenybė AUDITAS… Kaip pildote pamokos kortelės skiltį ,,Ugdymo(si) tikslas (kokias bendrąsias ir dalykines kompetencijas ugdysis mokiniai?)”
    Ar užtenka išvardinti kompetencijas, ar jas dar reikia paaiškinti? Gal turite pavyzdžių ir galėtumėte pasidalint?

  21. Lituanistų avilyje įkėlė Z. Nauckūnaitė vertinimo lentelės projektą

  22. Sveiki, žinau, kad su 10 kl. mokytojai jau pradeda kalbėjimą. Gal kas matė, kokios yra vertinimo lentelės? Ar yra? Matau PUPP programoje, kad tai 25 proc. viso patikrinimo, kad tai 50 proc.už turinį, 20- stilių, kūrybiškumą ir kt., 20- už gr, žd, tartį, 10 proc- už viešąjį bendravimą. O kaip versti taškais? Už visą PUPP 100 taškų?

    Dėkoju už informaciją

  23. Laba diena, gal kas turite N.Černiauskienės knygos „Literatūra. Kūrybos žingsniai.Užduotys IX-X klasei” teksto suvokimo užduočių atsakymus?

  24. Laba diena,
    gal būtų galima gauti IX ir X klasėms lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikius planus.
    Pažadu pasidalinti savo medžiaga.
    Pagarbiai
    Dalė

  25. Laba diena, išsiunčiau mūsų miesteliui planus 5 klasei pagal serijos ATRASK vadovėlius ir prašau pagalbos: gal turite pagal šios serijos planus 6 klasei. Dėkoju.

    Beje, niekaip neprisimenu, kaip gavau 5 klasei planus. Net nejuokinga…

  26. Mieli kolegos, gal jau yra teminiai planai 5-8 klasėms pagal atnaujintas lietuvių kalbos programas? Dirbsime su Baltų lankų vadovėliais. Būtų labai malonu, kad pasidalintumėte. Ačiū.

  27. Nenoriu pasirodyti nemokša, bet reikia pagalbos. Gal patarsite, kur rasti skaitmeninį vadovėlį 9 klasei (1,2 dalis) pagal atnaujintas programas. Reikia mokinių veiklai.

  28. Gerb. Petrai,
    norėčiau sužinoti, kaip gauti slaptažodį, jei noriu atsidaryti apsaugotą medžiagą? Jums rašiau, bet nesulaukiau atsakymo.
    Su pagarba mokytoja Rita

  29. Ačiū darbštiems mokytojams, o taip pat už tai, kad jie miekai dalinasi su kolegomis.

  30. laba diena, koks reikalingas slaptažodis,jei noriu atsidaryti apsaugotą medžiagą?

  31. Nelabai supratau jūsų prašymą: jūs norite, kad kas nors atsiųstų scenarijų Tėvo dienai, ar radote svetainėje, bet nepavyksta atidaryti?

  32. Laba diena, gal galite pagelbėti su tėvo dienai skirtu scenarijumi. Dėkoju

  33. Norėčiau tapti Lietuvos pedagogų asociacijos nare. Kaip tai padaryti? ačiū

  34. Kažkada kažkur mačiau iš vadovėlių surinktas kalbos klaidas.Gal galite pagelbėti?

  35. Labas vakaras, norėčiau sužinoti, kodėl nepavyksta prisiregistruoti LKLMS svetainėje.

    Ačiū. Kristina Koreivienė

  36. Sveiki, norėčiau sužinoti, kokiu būdu galėčiau gauti apsaugotų temų slaptažodį. Ačiū. Pagarbiai Rasa Majauskienė

  37. Mieli kolegos, turiu kiek keistoką prašymą – galbūt galėtumėte man nufotografuoti ir įdėti pirmą temą iš S. Žuko ir kt. (Autorių kolektyvo) Literatūros vadovėlio 9 klasei?

    Labai labai laukiu, ačiūūū:)

  38. Gal kas žinote, kokia yra lietuviškiausia mūsų abėcėlės raidė? (iš viktorinos).
    Ačiū.

  39. Regina, man teko dalyvauti projekte „Gabių vaikų ugdymas”, kurį rengė Nacionalinės moksleivių akademijos vadovai su ministerija. Tai labai plati programa. Daug medžiagos yra internete – kaip identifikuoti gabų vaiką, kokius darbo metodus taikyti, yra parengta knygų, kuriose pateikiama atskirų dalykų užduočių, orientuotų į gabius vaikus. Bet man keista, kad tai, kas skiriama Jums, – ne dalykinis būrelis. Apskritai darbas su gabiaisiais turėtų prasidėti nuo psichologo, nuo vaiko testavimo ir pan. Jei turėtumėte dalykinį būrelį, atliktumėte įvairias kūrybines, tiriamąsias užduotis ir pan. Aš gimnazijoje kabinete turiu šiek tiek medžiagos iš to projekto. Jei Jums dar reikės, galėsiu parašyti leidinių pavadinimus, nuorodas.

  40. Aš tai norėčiau kokio plano/programos tema „Gabių vaikų ugdymas” – kadangi nedarbingumo lapelis nuo sausio baigėsi tik rugpjūčio 19, nelabai suprantu ir nebuvo ko paklausti, kas čia per daiktas – sakė, kad tai ne dalykinis būrelis, o apskritai genijų lavinimo 🙂 Gal kas mokyklose tokią veiklą turite?

  41. Ką tik peržiūrėjau nuostabų filmą ,,Siuntėjas”, kurio nuorodą radau svetainėje. Džiaugiuosi nuostabiai praleistu laiku. Gal kas dar galėtų pasiūlyti matytų gerų filmų?

  42. Mieli kolegos!
    Svetainė „Lituanistų miestelis“, nesvarbu, kad vasara, kad atostogos, laukia Jūsų, tikisi naujos medžiagos. Bendradarbiaukime, kaupkime medžiagą- netruks prabėgti nerūpestinga vasara, prasidės nauji mokslo metai, pasitikime juos pasiruošę, papildę savo gerosios patirties skrynelę 🙂 Pasidžiaukime savo indėliu, savo sukauptais turtais- juk taip smagu ne tik IMTI, bet ir DUOTI… Nepamirškime savo pažadų! Laukiame Jūsų ir Jūsų gerosios patirties! AČIŪ!

  43. Regina, gal žinote, ar tik liepos 2 skelbs, ar anksčiau? kaip tik liepos 2 išvažiuoju savaitei į Vengriją, o kadangi mano auklėtiniai 12, tai jau matau jų sms srautą.

  44. Kolegos, tuoj skelbs VBE rezultatus. Nepamirškite geriausius savo mokinių darbus persiųsti Miesteliui.

  45. Dovanokite, bet vis tiek neišmanau, kokiu adresu siųsti medžiagą.Atsiprašau už nenuovoką.

  46. Norėčiau įkelti medžiagą, bet man niekaip nepavyksta.Patarkit.Dėkoju.

  47. Manau, kad nuo šiol to ir reikalausime. Pakanka tų „žaidimų”.
    Redaguokite savo vardus- parašykite tikrą vardą, pavardę, nurodykite darbovietę.
    Artimiausiu metu ištrinsime visus registruotus narius, kurie prisiregistravo nepaisydami reikalavimų.

  48. Tikrai bjauru… Aš manau, jog tas asmuo/-ys turi būti nubaustas/-i TIESA…
    Beje, o kodėl rimtoje svetainėje slepiamasi??! Manyčiau, jog dalyviai turėtų / galėtų būti tik tie, kurie yra TIKRI, EGZISTUOJANTYS ŽMONĖS, o ne virtualios būtybės…

  49. @Zina
    Aš irgi turiu kaip žiurkėnas prikaupusi, taigi, jei prireiks… Ir savo sukurtais „lobiais” pasidalinsiu, tik, Petrai, rankų nenuleiskit.

  50. Išties trūksta žodžių… Matyt, tikslas buvo. O kad viešint tokius reikia, aš irgi už .

  51. Koks tikslas nulaužinėti svetainę. Čia ką, smagiau dabar, kad kiti negali pasinaudoti medžiaga. Ar neturint slaptažodžio prie apsaugotų temų reikia kenkti visiems.

    Pažiūrėsiu, gal turiu kažką parsisiuntusi, sukelsiu. Tik autorių jau nurodyti negalėsiu.

  52. Skaudžios pasekmės… Visa, kas buvo sukaupta nuo 2010 metų, dingo… Tiek darbo įdėta, tiek laiko sugaišta, tiek būta noro geranoriškai bendradarbiauti su kolegomis… Skaudu. Dvigubai skaudu, kai tiksliai žinai, kas tai padarė…

  53. Jei tai daro „kolegos”, būtinai paviešinkit. Arba bent jau įstaigą, jei iš jos adreso tokius dlykus išdarinėja. (tikiuosi, ne mano mokiniai :D)

  54. Kolegos, noriu informuoti, jog į puslapį buvo „įsilaužta”, dėl to svetainė kurį laiką neveikė. Be to, „įsilaužimo” pasekmės skaudžios- dingo didžioji dalis temų (įrašų), padaryta ir daugiau nemenkos žalos. Atsiprašau už nesklandumus, nors ir nesu dėl to kaltas.
    Duomenų bazėje yra išsaugotos atsarginės kopijos, tačiau reikia laiko, kad jas „atstatyčiau”, o to laiko dabar taip maža…
    Žinomas įsilaužėlių IP adresas, tačiau nesinori užblokuoti: blokuojant šį IP adresą, svetaine nebegalėtų naudotis ir kiti to tinklo lankytojai.

  55. Gal galėtumėte atsiųsti 2010 m. PUPP testo atsakymus.?Būčiau labai dėkinga.

  56. Labas rytas, kolegos 🙂

    labai prireikė PUPP teksto suvokimo, literatūros žinių taikymo testo (2014m sesijos) atsakymų. Per kraustymąsi saviškius, matyt, praganiau. Gal turite ir galėtumėte pasidalinti? Būčiau labai dėkinga.

  57. Mieli kolegos,
    gal kas turite „Gimtojo žodžio ” antrąjį numerį (mokykla gavo du pirmus numerius , kaltų rasti nepasisekė 🙂 ) . Domintų M. Gustainienės pratybų atsakymai .
    Jei galėtumėte nuskanuoti ir atsiųsti į paštą ([email protected]), būčiau labai dėkinga.

  58. Pasiklydau miestelyje. Buvo tiek daug rašinių temų su šalia nurodytais autoriais, paskutines buvo pasiūlęs gerb. Petras. Niekur nerandu, nors užsimušk 🙂

  59. Dar kartą norėčiau paklausti, gal pasikeitė slaptažodis? LKLMS mokestį sumokėjau, esu atsiuntusi medžiagos, norėčiau pamatyti apsaugotas temas. Ačiū už paaiškinimą.

  60. Nesusimokam, tai ir neatidarot:) Kadangi anądien mano komentaro nepraleidot, tai dar kartą klausiu: jei jau nuo pat pradžių esu LKLMS narė, bet veikla buvo nutrūkus, tai kieno rankose dabar valdžia, kam galėčiau nusilenkt, iš naujo įsirašyt ir sumokėt?:)

  61. yra temų, kurių failų ir man neatidaro, matyt, tokias reikia trinti.

  62. Kai kurių temų ir man, deja, nebeatidaro. Gali būti, kad kai keitėme puslapio adresą, liko kažkokių spragų ir temų (failų) nebeįmanoma atidaryti… Atsiprašau už nesklandumus, nesu IT specialistas…

  63. Bandžiau atidaryti keletą temų, kurios įkeltos seniau, bet jos neatsidarė 🙁 , nors anksčiau galėjau jas atidaryti. Ar čia visoms temoms yra keičiamas slaptažodis, net ir toms, kurioms turėjai teisę pasižiūrėti? Gaila… būčiau parsisiuntusi tada. Nenoriu priekaištauti, bet gal tai ne visai teisinga. Ačiū už atsakymą.

  64. Mano slaptažodis neatidaro apsaugotų temų, ką daryti?

  65. Ir nario mokestį sumokėjau, ir medžiaga pasidalijau, ir vis tiek negaliu atidaryti apsaugotų temų 🙁 Prašau pagalbos …

  66. Gal pakeitėte slaptažodį, kad negaliu patekti į apsaugotas temas?

  67. Ar nepasikeitė slaptažodis ? Mano turimas „durelių” , vedančių prie apsaugotų temų, neatidaro….

  68. Mieli kolegos, kiek mažiausiai taškų (15 ar 16) surinkti reikia, kad valstybinis egzaminas būtų išlaikytas? Radau 2013 m. VBE vertinimo lentelę. Ar ji 2014 m. nesikeitė?

  69. Apšvietos epocha. Pažinimo svarba. J.V.Gėtė. Faustas. I dalis , II dalies pabaiga* TEKSTO KLAUSIMAI
    Gal kas turite atsakymus. Buciau dekingas jai atsiustumet i [email protected]

  70. @Jolanta
    Taigi nueinate į skyrelį „Egzaminų užduotys” ir viskas yra. Arba per paiešką lengvai randama.

  71. 🙂 taip, žinau… tik, kaip sakote, reikia paieškoti 🙂 ualgimant svetainėje buvo viskas vienoje krūvelėje – buvo labai patogu…

  72. Būtų labai gaila, jei daugiau ši svetainė nebeveiks. Joje buvo galima rasti ne tik įvairios mokomosios medžiagos, bet ir visų lietuvių k. pupp ir brandos egzaminų užduotis ir atsakymus nuo, kiek prisimenu, 2000 m. Įdomu, gal kas žino, kur dar tokį archyvą galima rasti?

  73. Sveiki. Prieš metus rašiau prašymą priimti mane į savo būrį leisti naudotis nors kai kuriomis nuorodomis. Visą tą laiką bandžiau prisijungti, bet taip ir nepavyksta. Šį vakarą dar papildžiau savo anketą. Gal galėtumėte atsakyti, kaip toliau elgtis.

    Pagarbiai
    Vita

  74. Dėl epistolinio rašinio konkurso nurodyta radau taip :Savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2–3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2015 m. sausio 16 dienos Teklei Songulijai, LMNŠČ, Žirmūnų g. 1B, LT – 09101, Vilnius.
    O iki kada vyksta savivaldybėse? Kur siųsti?

  75. Gal kas galite pasakyti, kur rasti 2014-2015 m. epistolinio rašinio konkurso temą?

  76. Kažkada sovietmečiu esu mačiusi mažuosius spektaklius pagal Just.Marcinkevičiaus „Prometėją” ir „Dedalas ir Ikaras”. Niekur nepavyksta rasti ne tik spektaklio įrašų, bet ir apskritai nors kokios informacijos apie tai 🙁

  77. @Romualda
    Mokinė, kuri rašė darbą Filologų konkursui, rinko reklamas – jas fotografavo, kopijavo (reikėjo 3 darbo egzempliorių). Jokių išskirtinių reikalavimų nebuvo arba mes nežinojom. Laimėjo I vietą respublikoje :)))

  78. @Romualda
    Skelbimus nufotografuokit, nuskenuokit, jie įrodymas, kad ne iš piršto laužėt. Mokinė(ys), aptardamas tuos skelbimus, matyt, kaip nors grupuos stiliaus, kalbos klaidas – patys skelbimai taps tik iliustracija. Jokio skirtumo, kaip sudėliosit, svarbu, kad būtų sistema.O darbo apimtis nurodoma nuostatuose. Tokia mano patirtis iš filologų konkursų.

  79. Kur galima būtų sužinoti, kokie reikalavimai keliami filologų darbo formai (ne šriftui, tarpams…). Sakykim, aptariami skelbimai, jų stilius, kalba – kiek jų, skelbimų, turi būti atspausdinta viename lape, ar reikia nufotografuoti/ nuskenuoti. Kyla ir kitų klausimų.

  80. Noriu atgaivinti dailyraštį. Gal kas rengėte savo mokykloje dailyraščio nuostatus? Gal šiaip galite patarti, į ką kreipti dėmesį vertinant gimnazistų užduotis dailyraščiu? Nijolė Černauskienė.

  81. Gal pagelbėtumėte? Nerandu stebuklingo mygtuko, kad patekčiau iš pagrindinio puslapio į Lituanistų miestelį.:)

  82. Tiesą sakant, pamačiau, kad visas užduotis ir vertinimo instrukcijas turiu, o tų metų kažkodėl neturiu,tai ir susidomėjau…:)
    @Regina Dilienė

  83. @arvida
    2007 m. testo „kokybė” buvo pasibaisėtina – tiek savi, tiek užsienio ekspertai testą sumaišė su žemėmis, kiekvienas klausimas su atsakymu buvo pripažintas netinkamas net pagal kelis kriterijus. Nebuvo NĖ VIENO gero klausimo ir atsakymo… Kam jums toks testas reikalingas?..

  84. Sveiki , gal kas turite 2007m. VBE ir MBE testo vertinimo instrukcijas?

  85. Sveiki, gal kas žino kur galima rasti teksto suvokimo: Grytė Pintukaitė-Valečkienė „Naktį ieškoti aušros” atsakymus?

  86. Sveiki, norėjau paklausti kur galima rasti 2011 m. Mokyklinį Lietuvių kalbos egzamino suvokimo testo atsakymus?

  87. Sveiki, pasidalinkite, kokias rašinių temas siūlote pabaigę V.Mykolaitį-Putiną. Ačiū.

  88. Sveiki, kieno reikia prašyti apsaugotų temų slaptažodžio?

  89. Šviesos leidykla pristato knygos el. variantą. Parduoda Pegaso knygynas.

  90. Norėčiau paklausti, reikia kuo skubiau įsitikinti, ar tinkama temos formuluotė kursiniam darbui (rašau anglų kalbai, tačiau reikia ir lietuviško jos pavadinimo)
    Angl. Pragmatic purposes of advertising and instruction discourse

    Ar atitiktų liet. kalbos standartus toks vertimas: Pragmatiniai reklamos ir instrukcijų tekstų tikslai?

  91. Dar kartelį ,,beldžiuosi”.Kokios galimybės matyti ,,apsaugotas” temas?

  92. Gal kas dirbate 10 kl. su A. Razmantienės, V. Marcišauskaitės ir kt. (2012) kalbos vadovėliu? Kaip įsigyti Mokytojo el. knygą, kaip ja naudotis. Popierinio varianto nemačiau

  93. Sveiki,
    Norėčiau pažiūrėti ir ,,apsaugotas” temas.Kokio sąlygos?

  94. Norėčiau gauti slaptažodį ir naudotis svetaine. Pati norėjau pasidalinti medžiaga, bet nepavyko. Pasiūlykite paprasčiausią įkėlimo būdą. Ačiū.

  95. Kur dingo paskutinių dienų komentarai prie įvairių straipsnių???

  96. Mieli kolegos, gal kas turite metodo „Biografinė poema” aprašą (buvau gavusi APLE kursuose prieš 10 metų :))) ?

  97. Kokias temas formuluojat su 12-okais rašiniams, aptarę S. Nėries PRIE DIDELIO KELIO?

  98. Laba diena, kažkodėl neatidaro plano 8 klasei pagal ,,Šok” vadovėlius. Kitus apsaugotus darbus su slaptažodžiu atidaro, o šio plano ne.

  99. M. Gustainienės „Pasitikrink, ką išmokai 9 kl.“ atsakymus mačiau „Gimtojo žodžio“ numeriuose – 2012 m. Nr. 2, 3, 4.

  100. Labas. Gal kas turite M. Gustainienės „Pasitikrink, ką išmokai 9 kl.“ atsakymus?

  101. Labas vakaras, pasikeičiau savo slaptažodį, nes teko iš naujo užsiregistruoti, kadangi seną pamiršau.Prašau slaptažodžio slaptoms temoms.Ačiū.

  102. Petrai, manau, kad 2015 m. jubiliejai laukia:-) J. Jablonskio, Šatrijos Raganos, M. Valančiaus,
    S. Nėries, Žemaitės, Just. Marcinkevičiaus, A. Baranausko, M.K. Sarbievijaus. Manau, atrasite ir daugiau.

  103. Kolegos, gal kas nors galėtumėte pasidalinti ilgalaikiu planu 6 kl. pagal Sirtautų ir Abraitytės vadovėlius?

  104. Sveiki, pailsėję kolegos,
    Norėčiau pasiteirauti, ar 5-6 klasėse dirbate naudodamiesi „Šok” serijos vadovėliais.Po ilgokos pertraukos turėsiu šias klasės.Gal pasidalintumėte patirtimi ar vienu kitu planu.Ačiū:)

  105. Laba diena, norejau paprasyti pagalbos gal atsirastu mokytojas kuris galetu pamokinti rasyti lietuviu kalbos rasinius. Pasiruost lietuviu kalbos egzaminui internetu.

  106. @salaga
    Ne. Slaptažodis suteikiamas tik už dalijimąsi medžiaga ir juo labiau ne mokiniams. O svetainės rėmimas geranoriškas. Nors ko gero daugiausiai ir remia tie, kurie ne kartą kažkuo pasidalijo.

  107. Laba diena, noreciau suzinoti ar uz paramos suteikima butu imanoma gauti slaptazodzius i apsaugotu failu kategorijas?

  108. Ačiū, Zina. Bet taip išeina, kad NEC vadovė juodai apsimelavo – tikrai čia nėra jokių konkrečių žingsnių, apskritai nėra jokių patarimų – tik klaidos nurodytos…

  109. Štai ką radau DELFI: NEC direktorė sako „… šįmet lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui buvo parengtos ir KELTE mokykloms paskelbtos 3 metodinės medžiagos. Jose pateikti ir rašiniai, išanalizuoti pagal vertinimo kriterijus, suskirstyti pagal pasiekimų lygius. Netgi tie patys rašiniai buvo patobulinti, kad parodytų mokiniams ir mokytojams, ką reikėjo padaryti, kad rašinys pasiektų aukštesnį lygmenį ir būtų įvertintas aukštesniu balu.
    http://www.delfi.lt/news/daily/education/nec-vadove-to-ir-buvo-galima-laukti.d?id=65307536#ixzz38DzxvLTC
    Ar tikrai buvo medžiaga, rodanti, kaip žemesnio lygio rašinį paversti aukštesnio lygio rašiniu? Gal galite tą medžiagą įdėti Miestelyje?

  110. Norėčiau gauti atnaujintą slaptažodį.Medžiagą įkėliau.

  111. Vasara jau įpusėjo, tad ėmė į paviršių kilti visokie nemalonūs reikalai… 🙁
    Mieli kolegos, gal turite informacijos, kur pigiau (ir gal net greičiau) galima baigti dalyko pedagogikos studijas?
    13 metų dirbu lietuvių kalbos mokytoja, bet va, niekaip „neužsidirbau” to reikalingo popierėlio…
    Būčiau labai dėkinga už informaciją.

    Gražios ir ramios likusios vasaros 😉

  112. @Petras Gedvilas
    Pernai pravaliau, reikės ir šiemet kada laiko atrasti. Aišku, ten didelis būrys mokinukų, prisiregistravusių tik prieš egzaminus.

  113. Gal ne visi turi abiturientus, negalima visų rašinių prašyti. Bet tikrai kiekvienas turi savo kurtų testų, apklausų, juk galima ir jais dalintis. Be to kai kurie prašantys slaptažodžio yra „redaktoriai”, taigi ir patys gali medžiagą įkelti, nebūtina mokytojui Petrui siųsti. Galų gale, galima bent jau bendrauti miestelyje. O dabar turbūt suskaičiuotume gal 20 narių, kurie bendrauja, o registruotų daugiau kaip 11.000.

  114. Atsiųskir šimtukininkų rašinių, tai gausit slaptažodį. Na, gerai: nuo 95 iki 100, nes jau pykstam – žmonės nori tik gauti, bet duoti nežada…

  115. Sveikos ir sveiki. Gal kas turite 2014 m. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE vertinimo (taškų konvertavimo į balus) lentelę?
    Ar labai pasikeitė kolegės Nijolės Bartošiūnienės paskelbta 2013 m. lentelė?

  116. Mielieji, šįmet VBE darbus mokiniai gali nusikopijuoti ir atsiųsti jums, o jūs galite geriausius darbus publikuoti šioje svetainėje :). Laukiame darbų, įvertintų per 98 – 100 balų.

    Kitas prašymas dėl planų: gal kooperuokimės trečiokų – ketvirtokų gimnazistų mokytojai ir dalinkimės teminių ciklų planais ar jų idėjomis (juk egzamine rašoma TEMA, o ne AUTORIUS :)))

  117. Dėkui, Zina, Bet čia pagal senus vadovėlius.

    Nempamenu kur, bet mačiau buvo kažkas sudėjęs egzaminų temas ir autorius į vieną.

  118. Sveiki. Norėčiau paprašyti, gal kas pasidalintų 12 kl. teminiu planu pagal naujus Baltų lankų vadovėlius. Dėkui 🙂

  119. Sveiki, dar kartą bandau paklausti ,kaip vėl gauti apsaugotų temų slaptažodį. Nuo gegužės 12 laukiu kokio nors ženklo. Ar atsitiko kas?

  120. Sveiki, gavau naują prisijungimo slaptažodį, o apsaugotom temom dar kartą prašausi….

  121. @mildabalio
    Paryškinti konteksto autoriai yra privalomi, tad gali būti per egzaminą. Mes (LKLMS) jau dešimtis kartų nidų ir zitų klausėme, kuo skiriasi privalomų autorių, esančių pagrindiniame sąraše ir kontekste, dėstymas ugdymo procese. Atsakymas, kaip visada, NULINIS.

  122. Sveiki. Norėjau pasiteirauti, ar gali per valstybinį egzaminą prie temos būti nurodyti ne privalomi pagal programą, o konteksto autoriai? Mano kolegės mano, kad taip būti neturėtų, bet juk bandomajame egzamine buvo nurodytas ir Krivickas, ir Šatrijos Ragana. Kaip manote jūs?

  123. Kaip vėl gauti slaptažodį įėjimui į apsaugotas temas. nebemoku įkelti savo medžiagą? Patarkite

  124. Labas vakaras. Gal ir man galima būtų sužinoti naują slaptažodį. Dėkoju.

  125. Laba diena. Norėčiau gauti naują prisijungimo slaptažodį, nes medžiaga tikrai dalinuosi. Ačiū!

  126. laba diena, tikiuosi gauti tą naują prisijungimo slaptažodį, nes vargau ir neskaičiau prašymų apie pakeistą prisijungimo kodą…

  127. Įvedu mokykla(toks prisijungimo vardas, kitokio, atrodo, nerašiusi) ir pasirodo straipsniai, kuriuose yra mokyklos vardas, o informacijos apie mano siųstą medžiagą nėra.

  128. O kaip pamatyti, kokią medžiagą esi atsiuntęs pats, kad nepakartotum to paties.

  129. Kažkodėl nebeduoda atsidaryti apsaugotų temų, nors salptažodį turiu? Gal jis pakeistas?

  130. Justa :Norėjau pažiūrėti Diktantų vertinimo projektą, bet man neatidarė Gal jau nauju slaptažodžiu apsaugotas?

    Ir man neatidarė. Sužinojau, jog spynai pakeistas raktelis 😀

  131. Norėjau pažiūrėti Diktantų vertinimo projektą, bet man neatidarė 🙁 Gal jau nauju slaptažodžiu apsaugotas?

  132. ramunėlė :

    Suprantu, kad trūksta geros medžiagos, bet gal geriau mažiau, bet kokybiškos ir naudingos. O tie slaptažodžiai …ar jie reikalingi?

    Reikalingi, nes yra ir rašinų, ir testų su atsakymais. Norėtumėte, kad jūsų mokiniai pasinaudotų jais atsiskaitinėdami? Iš kitos pusės: ar tikrai visi mokytojai, kurie čia prisiregistravę, dalinasi savąja medžiaga, kodėl imti nori visi ir viską, o duoti turi tik kai kurie.

  133. NEATIDARO!!!
    Apsaugotas: Pratyboms (skyryba, rašybos aiškinimas, daryba), X kl.

  134. Suprantu, kad trūksta geros medžiagos, bet gal geriau mažiau, bet kokybiškos ir naudingos. O tie slaptažodžiai …ar jie reikalingi?

  135. Niekaip neina prisijungti. Taip pat niekaip nepavyksta įdėti medžiagos. Ką darau ne taip?

  136. kodėl nerodo darbų, kurie yra apsaugoti nors įvedu savo slaptažodį?

  137. Gal galėtumėte pasidalinti mintimis, ką laikote senąja Lietuvos literatūra (dyliktokų kalbėjimo įskaitos 25 potemė)? J. Lebedžio studija „Senoji lietuvių literatūra” baigiasi Donelaičiu. Bet Baranauską gal dar galėtume priskirti? O Žemaitę?

  138. @mokykla
    Nė vienas mano mokinys negavo maksimumo, jeigu buvo padaręs kelias rašybos, skyrybos ir pan. klaidas.

  139. Laba diena,

    norėčiau pasidalinti medžiaga, bet niekaip nesugebu to padaryti… Gal galite padėti?

  140. Labai reikia filmo „Vagis”. Skype regina048. Ačiū.

  141. va man irgi neatidaro,radau linkomanijoje, bet darbe gali nebūti programos. skype mano zinazina599. Ačiū

  142. Nerandu niekur filmo „Vagis” pagal J. Biliūną. Gal kas išsisaugojo ir gali pasidalinti

  143. Kolegos, noriu pasiteirauti dėl PUPP mokinių parašytos kalbos vertinimo. Kaip vertinate mokinio pasiekimus, kur yra kriterijus „Kalbos taisyklingumas”? Ar dėl rašybos ir skyrybos klaidų mažinate balą, ar rašydami balus atsižvelgiate tik į gramatikos klaidas – „skubu ant autobuso” ir pan.

  144. Nusiunciau prasyma, pervedziau 20,00Lt. Kokie toliau zingsniai, kad buciau LKLMS nare ir kad galeciau atsidaryti puslapius?

  145. Tikrai prisimienu, kad kažkas buvo įdėjęs straipsnio apie emigrantus ir kalbą nuorodą. Deja, surasti niekaip nepavyksta. Gal galėtumėte padėti?

  146. Sveiki. Gal kas nors turite Kengūros II lygio užduočių? Arba žinote, kur galima susirasti internete? Matematikos ir anglų k. užduočių pilna, o lietuvių k. nerandu…

  147. Gal esate kas ruošę klausimus intelektualo konkursui ar šiaip turite gerų literatūrinių testų ir galėtumėte pasidalyti? Būčiau labai dėkinga 🙂

  148. Sveiki. Norėčiau sužinoti, kokį slaptažodį reikia įvesti norint peržiūrėti apsaugotus darbus?

  149. Sveiki visi, gal kas turit samprotavimo rasini? Ar nors zinot is kur persisiusti? Tema ,, meile vakar ir siandien” remtis autoriais J.T.Vaizgantas, Maironis, J.Marcinkeviciaus. 550 zodziu. Buciau labai dekingas. Labai reikia.

  150. @mildab
    Šių metų literatūrinio rašinio temos ir ypač autorių parinkimas buvo NUSIKALSTAMAS. Nemanau, kad gera mintis – vėl viską pakartoti su savais moksleiviais… Gerų tikrų, autentiškų rašinių nebuvo – buvo arba įskaitos temos atkartojimas (čia tie, kurie kalbėti ruošėsi apie Vilnių literatūroje), arba literatų parašyti darbai mokytojams per seminarą apgauti…

  151. Sveiki, kolegos. Ruošiamės su dvyliktokais rašyti literatūrinį rašinį pagal šių metų egzamino temas. Gal kas turite gerai įvertintų literatūrinių rašinių pavyzdžių pagal šių metų temas? Iš anksto visiems dėkoju.

  152. Labas vakaras, gal turit kasnors K. Donelailaičio ir Justino Marcinkevičiaus teksto suvokimo atsakymus???

  153. Informacija dėl slaptažodžio čia:

    APSAUGOTŲ TEMŲ SLAPTAŽODIS

    Beje, kolegos, naujametinis prašymas/priminimas- nuo pat vasaros pradžios buvo labai daug pažadų atsiųsti svetainei medžiagos… Deja, pažadai taip ir liko pažadais- sulaukėme vos vieno kito siuntinuko…
    Naujieji metai- gera pradžia įvykdyti senus pažadus…
    (p.s. nejaugi ir vėl teks keisti slaptažodį?… )

  154. labas vakaras norėčiau gauti slaptažodį temai „Reklama. Mokomės įtikinti’

  155. Juk parašė Petras, kad apie Vilniaus įkūrimą ir Aistį yra jo asmeninė dar nesutvarkyta medžiaga pamokoms. Visur kitur slaptažodis toks, koks buvo jau ko gero dvejus metus.

  156. Sveiki, ir aš taip pat nebeprisijungiu, jei pasikeitė, gal atsiųsite naują…Nebuvau ta, kuri tik naudojausi, lyg ir dalinausi kai kuo…Ačiū

  157. Sveiki, neleidžia atidaryti medžiagos apie Aistį ir apie Vilniaus įkūrimą

  158. Paaiškinimas dėl kategorijos Asmeninis kampelis. Šitą skyrelį susikūriau sau, talpinu asmeninę medžiagą, informaciją, reikalingą pamokoms ir ne tik joms. Apsisaugojau slaptažodžiu. Kai užduotis ar šiaip medžiagą peržiūrėsiu, galėsiu patalpinti ir visiems…

  159. Ačiū už 2013 metų respublikinės liet. olimpiados 9 -10 klasių užduotis ir atsakymus. Malonu, kad dalijatės. Gal kas turite ir 11-12 klasių užduotis ir atsakymus?

  160. Labai gerai būtų, kad kas, jei turi, atsiųstų ir respublikinės olimpiados užduotis ir atsakymus.

  161. Slaptažodis toks, kaip ir visur. Ką tik patikrinau.

    Daiva23, niekas neverčia čia lankytis. Apie tai, kodėl kai kurios temos apsaugotos, jau kalbėta n kartų. Kaip ir apie tai, ko reikia, kad gautumėte slaptažodį.

  162. Gal APSAUGOKITE visą miestelį ir jausitės labai saugūs, labai svarbūs … Kaip pirmokai: parašo ir ranka užsidengia… Kokią temą beskaitytum, vis APSAUGOTAS… Taip ir užrašykite: APSAUGOTŲJŲ KLANAS…

  163. Niekaip negaliu prieiti prie įrašo „Olimpiados (lietuvių kalbos ir literatūros) ATSAKYMAI (2013 m.), 9- 10 kl.“ Gal yra kitas slaptažodis, kurio nežinau, nors kitus apsaugotus įrašus galiu perskaityti. Padėkite 😮 Ačiū 🙂

  164. Kolegos, gal Andrzejaus Wajdos filmas ,,Ponas Tadas”yra įgarsintas lietuviškai ar bent jau su liet. titrais ?

  165. @Joana
    Dabar epochų pavadinimus galima rašyti ir didžiosiomis, ir mažosiomis raidėmis, svarbu, kad rašinyje visur būtų laikomasi vieno rašymo tipo :)))

  166. Ar laikyti klaida, jei mokinys rašo: ,,M. K. Sarbievijus – Baroko asmenybė”? Vadovėlyje ir vlkk.lt svetainėje – barokas. Epochų pavadinimus paprastai rašome didžiąja raide. Sutrikau – padėkit:)

  167. Tikriausiai pastebėjote, kad svetainė šiek tiek atsinaujino, prie jos tobulinimo vis dar dirbame. Tuo pačiu norėjau paprašyti, kad nepamirštumėte dalytis medžiaga- juk svetainė yra tik mūsų visų pastangomis, pasidalinimais, gyva ir sėkminga 🙂
    Gal kas turite atsiųsti kokių gramatikos (skyrybos, rašybos) testų ar teksto suvokimo užduočių įvairioms klasėms? Šiek tiek laiko sugaišau tvarkinėdamas svetainę, nelabai suspėju ką nors pats paruošti 🙂

  168. Pernai buvau pasirinkusi tokias temas:
    1. Ar aktualūs šiandien K. Donelaičio pamokymai?
    2. Tautinės idėjos K. Donelaičio „Metuose” ir dabar
    3. Kuo tautos praeitis svarbi dabarčiai?
    4. Kas slypi TOBULO PASAULIO sampratoje?
    5. Ką reiškia gyventi išmintingai?
    6. Ko gamtoje ieško žmogus?
    7. Žmogaus būties apmąstymai literatūroje.

  169. Neradau, kur galima pasidalinti nuoroda, todėl rašau čia, gal kolega Petras sudėlios viską ten, kur reikia :). Interneto platybėse atradau tinklaraštį (blog‘ą) pavadinimu „ETNO įdomybės“. Jį sumanė Vytauto Didžiojo universiteto Etnologijos studijų programos studentai. Šio sumanymo tikslas – paskatinti plačiąją visuomenę domėtis etnine kultūra, supažindinti Lietuvos gyventojus su lietuvių tautosakine, mitologine, etnografine medžiaga. Bus nuolat įkeliama įvairaus žanro lietuvių tautosakos kūrinių, mitologinių bei etnografinių aprašų ištraukų. Tinklaraštis pasiekiamas adresu: etnoblogas.blogspot.com.

  170. Mieli kolegos, norėčiau papašyti, jei kas turite ir galite atsiųsti skaidrių, susijusių su Radausko kūryba(galbūt kažkas vedėte atvirą pamoką, ruošiuosi vesti tokią). Labai labai ačiū

  171. Aš šiandien ant kojų sukėliau „Lietuvos paštą” ir paaiškėjo, kad spalio mėn. GŽ dar negauta :)))

  172. Gavau ir senokai. Man rugsėjo mėnesį neatnešė, bet ten pašte jis paklydo 😀

  173. Kolegos, ar jau gavote Gimtojo žodžio spalio mėn. numerį? Kažko vėluoja, o aš nežinau, ar jau verta pradėti ieškoti…

  174. @Petras Gedvilas
    Pasikvieskit Pagulbį, kitus atlikėjus, dainuojančius ir kalbančius tarmiškai, tegul jie įsilieja į etnografinio ansamblio programą…Jau bandyta kai kur.Gražu.

  175. Baigiasi tarmių metai, pernai gimnazijoje organizavome popietę, pasinaudojau scenarijumi, patalpintu svetainėje. Šiemet privalome organizuoti baigiamąjį tarmių metų renginį. Gal kas turite idėjų arba galėtumėte pasidalinti scenarijais? Tereikia tik minties, tik idėjų….
    Iš anksto labai dėkoju 😉

  176. Galėtų NEC arba UPC pateikti diagnostinių testų pirmokams pavyzdžių.

  177. Ačiū visiems patarusiems, su kolegėmis jau priėmėme sprendimą.

  178. @Adelė Samuolienė
    Padarykite testą iš kai kurių nacionalinių tyrimų užduočių aštuntokams: keli skaitymo ir suvokimo klausimai, įrašyti raides, sudėti skyrybos ženklus ir parašyti samprotavimo pastraipą. Neužsikraukite sau papildomo darbo, nes tas lygis ir taip tuoj pat pasimato…

  179. Gal galite pasidalyti patirtimi, kaip testuojate gimnazijos pirmokus, kad nustatytumėte jų pasiekimų lygį.

  180. Gal kas turite kokį planą kalbos kultūrai ir specialybės kalbai. Turėsiu kelias valandas profesinėje mokykloje, nežinau, net nuo ko pradėti 🙂

  181. @regbit

    Kai atsidarote langą, virš rašymo laukelio ieškokite užrašo „Pridėti media”. Toliau viskas kaip elektroniniuose paštuose.

    Arba elektroniniu paštu medžiagą siųskite man. Patalpinsiu.

  182. Laba diena. Jau pasiruošiau siųsti ir… reikalinga pagalba:-) Nesuprantu, kodėl virš juostos nėra saulytės. Neturiu, ką paspausti. Anksčiau siųsdavau, vadinasi, buvo ir saulytė. O dabar nebėra. Gal paaiškintumėte. Nelabai „draugauju” su kompiuteriu. Ačiū.

  183. Mieli kolegos, suprantu, kad atostogos, bet gal rastumėte laiko „panardyti” po savo archyvus ir atsiųstumėte medžiagos svetainei… 😉

  184. Sveiki,
    gal jau kas nors sužinojote mokyklinio egzamino samprotavimo rašinio temas ir autorius?

  185. Pasidalinkite mintimis, kada ir kiek tiktų remtis V.Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly” samprotavimo rašinyje

  186. Žinome tik tiek, kiek vykdymo instrukcijoje parašyta: prireikus žodyno kandidatas pakelia ranką, ir jei reikiamu žodynu nesinaudoja kitas grupės kandidatas, vykdytojas jį atneša. Žodyną galima turėti ant suolo iki jo prireiks kitam grupės kandidatui….

  187. Brangieji, ar jau žinote, kaip konkrečiai bus galima abiturientams per egzaminą naudotis žodynais?

  188. Turiu ištrauką – pokalbį su akla mergaite Loreta. Nurodykit paštą – atsiųsiu.

  189. Audrei: Na, mes rašėme ką tik „Kas žmogui, kuriančiam savo gyvenimą, teikia pasitikėjimo ir jėgos?” (tema iš naujųjų chrestomatijų, yra ir daugiau gerų). Kaip manote, ar būtina įvardyti, susiaurinti, sukonkretinti tą gyvenimo kūrimą (kaip tikslą ar pan.)?

  190. Labai reikalingas V. Juknaitės knygos „Tariamas iš tamsos” tekstas (fragmentai). Gal žinote, kur būtų galima juos rasti internete? O gal kas turit ir galite pasidalinti? Būčiau be galo dėkinga.

  191. Būčiau dėkinga, jei pasiūlytumėte samprotavimo rašinio temų variantų baigiamajam darbui.

  192. J. Nekrošius
    Gyvenimas – sakinys…

    Gyvenimas – tai pagrindinis sakinys,
    O visa kita – žmogų tik paaiškina.
    Daiktavardžių esmė ir būdvardžių spalva,
    Širdies – veiksmažodžio ritmingas pulsas.
    Skaičius rašau, bet įvardžius matau:
    Tave, brangioji, jus, mielieji mano!
    Koks sakinys be prieveiksmių darnos,
    Be būdinių ir be dalyvių ginčo?
    Aš nagrinėju sakinį,
    Kurio neperrašysiu niekada iš naujo.
    Kai kur nevykę šalutiniai sakiniai
    Ir pusdalyvių grupės nebūdingos.
    Į sakinį – gyvenimą žiūriu:
    Kiek čia netaisyklingai sukirčiuotų žodžių!
    Ir priegaidės ne tos, ne tos, ne tos!
    Bet kas pateisins – buvo aplinkybės?!
    O sakiny – gyvenime,
    Dabar aš vis mažiau klaidų jau padarysiu,
    Vartosiu skliaustelius ir kabutes,
    Ir dvitaškius ir brūkšnius – išradingai,
    Tik ištiktuko vengsiu visada,
    Kad sakinio -– gyvenimo gale
    Ramiai padėčiau reikalingą tašką.

  193. Gerb. kolegos,

    artėja Paskutinis skambutis – galbūt galėtume pasidalyti, kai vesime paskutinę pamoką. Iki šiol interpretuodavome J. Nekrošiaus „Gyvenimas – tai sakinys…“ ir kalbėdavome apie skyrybos ženklus gyvenime.

  194. @jurga1
    Kažin, ar yra apibrėžta, kas pagrindinė, o kas papildoma. Pagrindinė, mano manymu, klasės auklėtojo veiklos programa, mokinių asmens bylos. O visa kita papildoma. Pvz., praeitoje mokykloje buvo klasės tiriamoji veikla, klasės auklėtojo dienoraštis. Dabar turime segtuvus, kuriuose fiksuojami mokytojų pagyrimai ar nussikundimai kiekvienu auklėtiniu, skambučių tėvams ar globėjams registras. Asmens bylos saugomos, bent pas mus, pavaduotojos kabinete, visi kiti dokumentai auklėtojo stalčiuose. 🙂

  195. Kolegos, gal žinote, kur ar kaip pamatyti Žičkytės filmą apie A. Baranauską „Iš dangaus”? Prašau greitos pagalbos:) Ačiū

  196. Sveiki, brangieji,

    prašau pagalbos… Šiuo metu atlieku (tiksliau vakar baigiau) pedagoginę praktiką mokykloje. Esu būsima lietuvių kalbos mokytoja. Gal galite padėti ir parašyti, kokia yra pagrindinė ir papildoma klasės auklėtojo dokumentacija, kaip ji pildoma ir kur saugojama? Būčiau labai dėkinga, nes mokykloje, kurioje atlikau praktiką, man buvo pasiųlyta susirasti informacija internete…nes neturi laiko gaišti su praktikantais… Gal atsiras pagalbininkų bėdoje… Širdingai dėkoju

  197. Gerbiamieji, padėkite rasti Reginos Dilienės komentarą su taškais ir balais. Ačiūūūū:)

  198. O gal kompiuterį reikėtų pažiūrėti? Gal kolonėlės ar kokia kita įranga „šlubuoja”? Man viską rodo, garsas tikrai yra. Ką tik žiūrėjau. @osliziene

  199. Kolegos, gal kur kitur, ne lrt.mediatekoje ar yotube, galima rasti M.Ivaškevičiaus pjesės įrašą?Klausiu todėl, kad man rodo įrašą be garso.Bandžiau su visais „exploreriais”, bet tas pats.

  200. Paskutinę kaip tik rašėm „Lietuva mūsų akimis: drąsi šalis ar maža valstybė didžiųjų šsšėlyje”

  201. Sveiki, kolegos. Ruošiuosi po atostogų duoti dvyliktokams rašinį apie tėvynę. Gal kas turit temų pavyzdžių?

  202. Kai LA buvo įskaitos aptarimas, tai ir Z. N. patvirtino, jog galima rinktis jau mirusį autorių. 🙂

  203. Man atrodo, kad gali. Juk mokinys gali pasakyti, kad jeigu turėtų tokią galimybę, Nobelio premiją suteiktų už XXX nuopelnus po mirties… Arba paprasčiausiai pasakyti, kad jaučia pareigą tai atlikti dabar, nes kol gyvas žmogus, mes niekada jo neįvertiname…
    Juk čia svarbiausia kalbėjimas, gebėjimas komunikuoti ir tinkamai kalbą pasukti reikiama linkme… 😉

  204. mieli kolegos, kaip Jums atrodo, ar gali abiturientas kalbėjimo įskaitos temai „Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl?” pasirinkti jau aa J. Marcinkevičių? Juk Nobelio premija teikiama tik gyvam žmogui…

  205. Kolegos. Gal kas penktadienį su mokiniais planuojate vykti į Antikos konkursą. Mokiniams nakvynė užsakyta, o kaip su mumis? Viešbučiai brangiausi.

  206. Kolegos, gal kas turite gaires ar klausimus J.Apučio novelės „Įveikti save” analizei?

  207. Gal žinote, kur rasti nacionalinio diktanto 2013 1 turo garso įrašą?

  208. Mieli kolegos, gal galite įkelti iš naujo vadovėlio apie Just. Marcinkevičių? Būčiau dėkinga.

  209. Mieli kolegos, gal kas turite Martyno Vainilaičio „Kalvio pasaka“ (tekstą). Labai reikia. Būčiau laaabai dėkinga!

  210. @sudeikis
    Jį prieš keletą dienų įkėlė viena kolegė. Paieškokite Video kategorijoje. Aš jau pasinaudojau 🙂

  211. Gal kas turite filmą apie Just. Marcinkevičių „Prie rugių ir prie ugnies”? Arba žinote, kur jį surasti. Bandžiau surasti LRT puslapyje, bet nieko neišėjo. Ten Mediatekoje net ir paieška man nieko nenurodė.

  212. Skyriuje Turinys: Suformuluota kalbos pagrindinė mintis ir ją plėtojantys teiginiai. Remiantis surinkta medžiaga ir asmenine patirtimi, sukurti argumentai teiginiams pagrįsti; nurodyti informacijos šaltiniai. Mes taip sutarėme, galų gale, tai mokiniui naudinga bus ruošiantis rašiniui ir vyresnėse klasėse.

  213. PUPP vertinimo instrukcijoje yra tik žodis „Išplėstinis planas”, detaliai nenurodyta, prašyčiau, jei kas turite, įmeskite „rėmus”.

  214. @sudeikis Gal galite pasakyti, ar tai, kas nurodyta PUP’ui tinka ir abiturientamas?
    Aš dirbu profesinėje mokykloje ir neturėjau niekad 10kl. Jokių planų pavyzdžių neturiu , nežinau kokių ir prašyti, tokio įskaitos vertinimo įgūdžių taip pat neturiu…Gal kas galite padėti susigaudyti?

  215. @osliziene
    Visada prašau detalaus plano, tada atidžiai klausau , ką ir kaip kalbės, pasakau klaidas, iš anksto patariu , kaip turi ruoštis kalbėti, kaip tartis su ta pačia tema ir poteme kalbančiu kolega.Įspėju dėl plagiato ir pan. Taip kankinu antrokus, ketvirtokams skiriu mažiau dėmesio- jie žino, kas laukia, jeigu kas…Jeigu renkasi literatūrą- gerai.Gal tiks kas nors rašiniui…

  216. Ir aš reikalauju plano iki nustatytos datos, už jį rašysiu įvertinimą, po to nustačiau datą, kada turi atnešti parašytą kalbą-ją taip pat vertinsiu, o trečias žingsnis bus kalbos sakymas.

  217. NEC puslapyje ( http://www.egzaminai.lt/97/) yra 2013 m. lietuvių kalbos (gimtosios) ir gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) dalies žodžiu (viešojo kalbėjimo) pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo vertinimo instrukcijos ir vertinimo lapai
    LIETUVIŲ KALBA (GIMTOJI). Ten aiškiai nurodyta, kas turi būti plane.

  218. Taip, aš reikalauju plano ir šiandien radau du tapačius… Interneto potėmės užplūdo…

  219. Sveiki, ar iš savo antrokų gimnazistų, besiruošiančių kalbėjimo įskaitai, reikalaujate kalbos planų? Esu miestelio mokyklos mokytoja, tad tik iš mokinių nugirstu, kas dedasi miesto mokyklose.pasirodo, ten egzistuoja kažkokie išplėstiniai ir paprastieji planai?Ką jūs apie tai manote, gal galėtumėte pasidalinti patirtimi, kaip padedate mokiniams ruoštis patikros kalbėjimo įskaitai, o gal jums ši įskaita- tik formalumas?

  220. Sveiki, labai prašau padėti, kokia tema pasirinkti šimtadienui?

  221. Sveiki, gal kas turite išsisaugoję lietuvių kalbos Kengūros praeitų metų užduotis ir atsakymus, ar bent užduotis? Nes jau nebėra jų tinklapy.

  222. @Joana
    Dėkui, Joana, LABAI LABAI lauksiu olimpiados 2012 atsakymų. Bet gal mokykloj yra galimybė nuskenuoti?

  223. @Nijolee
    Aš dažniausiai ruošiu kompozicijas, bet būna ir po vieną skaitovą iš dėstomų klasių.Visada ieškau , ligai kankinuosi dėl tekstų.Noriu ir siekiu, kad būtų įdomu ir sava.Dažnai lobius randu mažose, plonose knygelėse, tarkim, kažkada išleista buvo Z.Mažeikaitės knygelė ir pan.Nepataikavau,niekada…bet tai, kas vulgaru, man nepriimtina, pati to niekada neskaityčiau.Juk yra daug gražių tekstų,tik reikia paieškoti.Gyvenime ir taip daug purvo.

  224. @mokykla
    Aš turiu atsakymus, bet negaliu atsiųst, nes turiu tik popierinį variantą. Jei užteks sveikatos, gal rytoj išspausdinsiu ir atsiųsiu. Nukopijuot neturiu galimybės:(

  225. Nežinau, kas nutiko, jau kelintą kartą bandau skelbti medžiagą ir nepavyksta, dabar žiūriu, kad nėra prikabintų failų. Ištrinkit, jei galit, svetainės administratoriai. Anksčiau man kitaip rodydavo prikabinti failą, dabar atsidaro mediateka ir matyti jau paskelbti darbai.

  226. Toks įspūdis, kad lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados (2012) atsakymų nėra. Valstybinės kalbos yra. Kitų dalykų yra… Net lietuvių 2 turo yra…

  227. Mielieji, gal kas turite 2012m. 11 -12 kl. lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados respublikinio turo užduočių atsakymus?

  228. Manau, daug kas priklauso nuo vertintojų. Juk literatūra – tai menas, o meną visi supranta skirtingai. ,,Silva rerum” irgi visi skirtingai vertiname. Mane tas kūrinys sužavėjo, o mūsų mokyklos direktorė (irgi lituanistė) net perskaityti iki galo nesugebėjo, pasišlykštėjo…Taigi ir ,,Dievų miškas” gali kam nors nepatikti. O šiaip, manau, nieko blogo, kad grįžtame prie senų tekstų, juose tikrai daug išminties, jie aktualūs ir skaitovą ugdo.

  229. @Violeta
    O ką jūs manote apie meninio skaitymo konkurso tekstus, t.y. šiuolaikinių autorių, pvz. Parulskio, kuriuose yra koks nežymus keiksmažodis ar šiaip drastiškesnis žodis? Ar vis dar skaityti tą pačią klasiką, ar imtis šiek tiek drąsesnių tekstų? Sakau tai dėl to, jog pernai mano mokinė buvo sukritikuota dėl „Silva rerum” teksto vulgarumo. Tai šiemet daviau iš „Dievų miško”. Grįžau prie kažkada savo skatytų tekstų. Taip išeitų, pataikauju komisijai, o skaitovo neugdau.

  230. @žaneta malinauskienė

    Stiliaus, gramatikos, rašybos, skyrybos klaidos žymimos iki 500 ž. Jei, pvz., mokinys anksčiau padarė tiek skyrybos klaidų, kad surenka 0 tšk., nuo tos vietos skyrybos klaidos nežymimos (lygiai taip pat su kitomis klaidomis). Struktūros ir turinio dalykai – visame tekste.

  231. Mieli kolegos, paaiškinkite man, blondinei, ar egzamino darbas bus taisomas iki galo, ar iki 500 ž. ribos. Ačiū!

  232. Radau skiltyje”Konkursai”(atrodo) siųstus skaitovų vertinimo kriterijus 2011-01-12.

  233. Tikrai esu siuntusi į miestelį meninio skaitymo normas, paieškokit, nes pas save šiuo metu nerandu, kad galėčiau pakartotinai atsiųsti.

  234. Ačiū 🙂 bent jau kryptis aiški, kaip ten galėtų būti, pabandysiu adaptuoti savam lizde 🙂

  235. Vertinimo kriterijai.Lentelę sudaro 5 skiltys: vardas, pavardė; tinkamas kūrinio pasirinkimas;skaitovo scenos kalbos kultūra(taisyklingos bendrinės kalbos įgūdžiai, dikcija, kalbos logika, raiška,taisyklinga tartis); skaitovo scenos kultūra( taisyklinga laikysena, ryšys su klausytoju,audiovizualinis poveikis auditorijai); tikslus ir teisingas literatūros kūrinio prasmės suvokimas, perteikimas, originalios leksikos, sintaksės paisymas.

    Žinoma, ne aš sugalvojau,seniai kažkur radau,taikau,redaguoju.Dėl taškų negaliu padėti, nes nerandu redakcijos, maždaug nuo 0 iki 10.Gal?

  236. Kai vertinate jaunųjų filologų kūrybą ir yra, pvz., 8 dalyviai, bet skirtingos sekcijos( proza, poezija, drama, lit. kritika), kaip skirstote vietas, ar sekcijomis, ar paeiliui, pagal darbų vertę???

  237. Gerieji žmonės, gal turite susikurtas arba kitų sukurtas meninio skaitymo konkurso vertinimo normas/kriterijus? 🙂 Būčiau širdingai dėkinga, žemai galvą lenkčiau, jei galėtumėte pasidalinti….

  238. @sulfinija
    Labai daug klausimų iškėlėte vienu ypu, labai daug atsakymų gali būti…dirbame ir tiek, būna visaip…

  239. Laba diena. Jeigu kas nors turite , skaitėte, žinote, kaip mokyti parašyti straipsnį, būkit geri, parašykite nuorodą.

  240. Vertinimo instrukcija keitėsi – sausio 15 d. redakcija.

  241. Taigi jau praeitą seminarą ( gruodžio mėn.) buvo visiems jos išdalintos, juk nesikeitė.

  242. Visi, vykstantys į III srauto vertintojų seminarus, turi iš NEC puslapio išsispausdinti jau patvirtintas vertinimo instrukcijas 🙂

  243. Laba diena, norėjau pasiteirauti lietuvių kalbos mokytojų, kokius gi mokymo metodus taikote savo pamokose? Kaip juos taikote? Į ką atsižvelgiat? Ar pavyksta įgyvendinti pamokos tikslą? Ar mokiniai lieka supratę dėstytą dalyką? Labai dėkoju už atsakymą 🙂

  244. @osliziene
    Dešimtokų kalbėjimo potemės turi būti paskelbtos iki sausio 20 dienos, o apie dvyliktokų temas radau štai tokį įrašą įskaitos programoje: „7.2. Nacionalinis egzaminų centras įskaitos temas skelbia ne vėliau kaip prieš du mėnesius iki įskaitos vykdymo pradžios.“

  245. Mieli kolegos,gal kas žinote apie 12 -okų ir 10-okų kalbėjimo įskaitas, jų temas, potemes?Kodėl jų nėra?

  246. Atsiprašau, pavėlavau įkelti, nors minėjo , kad iki sausio 6 d. Buvo tik geri norai…

  247. Laba diena,
    gal kas turite ir galite nuskanuoti 8 kl. Palubinskienės mokytojo knygos kontrolinius darbus?
    Turiu tik 7 kl….

  248. Labas rytas 🙂
    Gal kas turite naująsias VBE vertinimo normas Word formatu? Turiu tik PDF, neina redaguot, man ten nereikia (painiojasi) tautinės mažumos kalbos taisyklingumo ir vertinimo aprašų 🙂

  249. @granata
    Čia nėra aršių, tik šis puslapis skirtas mokytojams, o ne mokiniams. Ir čia niekas pastraipų, teiginių,rašinių, kalbų rašymu ir pan. neužsiims. Tai kartojama jau ne pirmą kartą, bet vis koks mokinukas įšoka su savo prašymais.

  250. Labai reikia parašyti teiginius „Menininko santykis su tauta lietuvių literatūroje”. Galima remtis Maironio, V.Kudirkos, B.Brazdžionio, J.Aisčio, H.Radausko ir kt. kūryba.

  251. Seniai tai buvo, bet… atrodo, visada, niekada ada priesaga, vis, niek šaknis.Gal nemeluoju.

  252. laba diena, turiu labai skubų klausimą, tikrai nežinau kaip išnagrinėti ” niekada” žodžio dalimis. gal galėtumėt padėti.. žinau gal atrodo labai jau paprasta, bet man taip nėra. būčiau labai labai dėkinga

  253. Vaikeli, reikia mokytis mokykloje per pamokas.Nemanau, kad nemoko, neaiškina.Be to, reikia pačiai daug skaityti, dažnai rašyti, bandyti- atsiranda įdirbis.Tik darbas, darbas padės.Sėkmės.

  254. Labadiena Gerbiamos mokytojos, padekite man ismokti rasyti rasinius,siuo metu esu 12.gal turite kokiu pvz. ar patarimu.I
    Labai dekoju uz pagalba.

  255. Ko jus ,Austėja,moko mokytojai – keičiu temą, gal eiti lengviausiu keliu?

  256. Būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumėte”Talentų dienos” renginio scenarijumi.

  257. Einu i 10klase, labai prasau padekite parasyti rasineli iki penktadienio tema: Ko mus moko tautosaka? Jeigu butu galinciu padeti rasykite i skype simona.696 ACIŪ!

  258. Sveiki, gal pasirodys keistas klausimas, bet vis dėlto :kokią negalią turėjo rašytojas J.Savickis?

  259. Sveiki, kolegos, gal kas galite pasidalinti patirtimi, kokį kontrolinį darbą duodate, baigę H.Radauską?

  260. Sveiki visi 🙂
    Ėmiau ir pritrūkau medžiagos apie Maironio satyras… Ne užduočių, ne testų, tiesiog pamąstymų apie jas… Gal kas turite?..

  261. Laba diena, o kaip peržiūrėti APSAUGOTĄ medžiagą? Iš kur gauti slaptažodį?
    Pagarbiai

  262. Sveiki, kur rasti medžiagos apie pamokose taikomus metodus, pavyzdžiui, daugiabriaunį deimantą ,keturių kampų metodą ar panašius.Gal yra ir čia,nukreipkite.Ačiū.

  263. Sveiki, kokių idėjų turite su 8-okais peskaičius Mickevičiaus „Gražiną”? Rašinių „Nors moteris, bet karžygys dvasia” , „Kuo graži Mickevičiaus Gražina?” ir pan. pilnas internetas, tikrai „pasinaudos”. Gal kas ką kitaip esate sumanęs?

  264. Laba diena, noreciau pasidalinti medziaga, bet negaliu (angliskas puslapis atsivercia).:(

  265. Kolegė Rita Baltrušaitienė siūlo:

    Gal reikia naują skyriuką sukurt: Maironio metai. Vis vien mokyklose vyksta įvairūs renginiai. Kas scenarijų, montažą, kas viktoriną atsiųstų ar kokią idėją pasiūlytų…

    Atsiliepdamas į šį kolegės pasiūlymą, sukūriau naują temą/kategoriją: http://www.kalbam.lt/?cat=70 . Būtų malonu, kad skyrelis neliktų tuščias 😉

  266. Pradiniame svetainės puslapyje, viršuje, yra tokia informacija:

    Pranešame, kad pakeistas apsaugotų temų slaptažodis. Visą informaciją dėl slaptažodžio rasite temoje Dėl apsaugotų temų slaptažodžio. Kad administratoriams būtų lengviau ir greičiau, parašykite e- laišką. Patikrinsime, ar dalijatės medžiaga ir išsiųsime slaptažodį.

    Luktelkit dar truputuką… 🙂 Nespėjam…

  267. Labas vakaras, jau pakeistas slaptažodis. Gal galiu gauti naują? Dėkui.

  268. Labas vakaras, ar jau pakeistas slaptažodis? Jei taip, gal galėčiau gauti? Ačiū.

  269. Kolegos, niekaip negaliu įkelti savo medžiagos į svetainę. Kai paspaudžiu skiltį ,,Administravimas”, atsiranda angliškas puslapis ir užrašas ,,Jūs neturite prieigos teisių šio puslapio peržiūrai”. Kažkoks užburtas ratas…
    Pagelbėkit:)

  270. Beje, pabandykite savo įkeltą temą redaguoti- turi būti toks mygtukas. Paspauskite jį, pažiūrėkite, kur aš parašiau antraštę. Na, ir galite laukelyje prieš įkeltą failą parašyti tekstą …

  271. mokykla :

    Jau ne pirmą kartą, kai siunčiu medžiagą, skiltyje “Nauji įrašai” yra tik žodis apsaugotas arba skaičiai. Taip ir turi būti? Administracija sutvarko ar kažką ne taip darau? Be to, siųsdama medžiagą apie ES kalbas įrašiau, kad radau internete. To įrašo nematau.

    Skaičiai atsiranda todėl, kad neparašote pavadinimo. Dabar, kai parašėte, prisiminiau, kad kelis kartus pataisiau- įrašydavau pavadinimą. Taigi, jūs irgi turite parašyti antraštę.
    Dėl įrašo, kad radote internete, irgi parašėte įkeldama patį failą. Reikėtų jrašus daryti (rašyti) , arba prieš įterpiant failą, arba, kai jau įterpiate, po jo… Nežinau, kaip paaiškinti 🙂 Bet čia juk ne bėda, svarbiausia, nepamirškite antraštės 😉

  272. Jau ne pirmą kartą, kai siunčiu medžiagą, skiltyje „Nauji įrašai” yra tik žodis apsaugotas arba skaičiai. Taip ir turi būti? Administracija sutvarko ar kažką ne taip darau? Be to, siųsdama medžiagą apie ES kalbas įrašiau, kad radau internete. To įrašo nematau.

  273. @Regina Dilienė
    Jums Zita Nauckūnaitė turėtų parašyti laišką į elektroninį paštą, kad esate priimta į Avilį. Aš tokį laiškelį gavau po keleto dienų. Reikia manyti, kad galbūt daug naujų vartotojų, todėl nesuspėja visų įsileisti. Man iš pradžių irgi metė tokį patį užrašą, todėl keletą dienų net nėjau į tą puslapį.

  274. @Giedre
    Aš prisiregistravau, bet manęs neleidžia būtent į Avilį. Vėl išmeta tą patį anglišką užrašą.

  275. johanaj :

    Juk ir Lituanisto miestelio slaptažodžiai yra sudėtingi, painūs.

    „Lituanistų miestelio” slaptažodį galite pasikeisti (bet kada), užeikite į savo profilį ir redaguokite jį.

  276. Tai ir susigalvokite slaptažodį pagal pateiktus reikalavimus ir prisiregistruosite. Juk ir Lituanisto miestelio slaptažodžiai yra sudėtingi, painūs.

  277. Kažkokia aukštoji matematika! Kiek besiregistruočiau, kokių tik besugalvočiau tų vartotojo vardų, vis sulaukiu sakinio: „Slaptažodyje turi būti bent 8 simbolis (-iai), bent 1 skaitmuo (-enys), bent 1 mažoji (-osios) raidė (-s), bent 1 didžioji (-iosios) raidė (-s), bent 1 ne skaitmuo (-enys) ir ne raidė (-s)” 🙂

  278. Sėkmingai prisiregistravau „Avilyje”. Reikia pasirinkti „Švietimo ir mokslo ministerijos nuotoliniai kursai”, suvesti duomenis, kurių prašo, ir pasirinkti kursą „Avilys”. Tada administratorius įleidžia. Mane įleido po kokių dviejų valandų, bet tai priklauso nuo to, kada administratorius pamatys jūsų žinutę.

  279. @Regina Dilienė
    Aš jau ten prisiregistravau, vis apsilankau. Tiesa, prisiregistruoti sunkoka- sudėtingos procedūros, bet pavyko. Nors teko prašyti administratorių pagalbos… Bet aš registravausi pačioj pradžioj, kai vyko persikėlimai, tad man gal dėl to viskas strigo…

  280. Kolegos, kaip sekasi iš naujo registruotis Avilyje? Ar tik mane vis išmeta už borto: „You can not enrol yourself in this course”, ar yra ir daugiau tokių nepageidaujamų asmenų?

  281. Laba diena, būčiau dėkinga, jei pasidalintumėte mintimis, kaip pradėsite 12-okų kursą. Kryptinga pradžia, manau, padės susikoncentruoti. Pernai baigiau J.Savickiu.

  282. Laba diena, rašau Baigiamąjį darbą apie rašybos įtvirtinimą, gal kas turite medžiagos šia tema ir galėtumėte ja pasidalinti, būčiau labai dėkinga.

  283. Perkeliu iš temos http://www.kalbam.lt/?attachment_id=22676 („Miškais ateina ruduo”) vartotojo serpantinas komentarą- prašymą:

    Labai ačiū už šį kūrinį.Jeigu kas nors galėtumėte įkelti Ivaškevičiaus ,,Madagaskarą”,tai dar ir vasaros paskutinėm dienom pasimėgauti būtų galima…Visi knygynai ir visos aplinkinės bibliotekos jau aplakstytos,o rezultato jokio…Mokiniai tai tikrai tiek nesistengs ir pro pirštus pasižiūrės…Iš anksto dėkoju…:)

  284. „Tūlą”, jei neturite, tikrai rasite bibliotekoje, „Madagaskarą”, manau, taip pat. Nei vieno, nei kito kūrinio vaikų neversiu skaityti – pati papasakosiu esmę, paskaitysim ištraukų (iš „Tūlos” apie Tūlos perlaidojimą).
    Šią vasarą perskaičiau „Tūlą”, ir kas iš to? Nieko negalėčiau papasakoti su konkrečiomis smulkmenomis – bomžo gyvenimas tarybiniais laikais, ir tiek. „Tūlą” minėsiu kalbėdama apie meilės temą literatūroje.
    „Madagaskarą” bandysim žiūrėti spektaklį Koršunovo teatre.

  285. Sveiki, kolegos,
    su vis labiau įsibėgėjančia vasara. Tačiau kreipiuosi darbiniu klausimu – gal galite patarti, kur rasti ,,Tūlą” ir ,,Madagaskarą”. Kaip Jūs planuojate juos dėsrtyti – gal net keisti. Bet privalomi…

  286. @Petras Gedvilas
    Manau, nuo rugpjūčio 15 d. pakeisime slaptažodį, tai medžiaga nemunais ims tekėti :). O dabar tikrai – atostogaukime :)))

  287. O Dieve,tik vakar buvo išleistuvės…Taip gera dar …nieko neveikti,nesukti galvos.Ačiū už rūpestį.

  288. Kolegos, kiek daug buvo pasižadėjimų, kad vasarą, kai būsime laisvesni, atsiųsime gerosios patirties, medžiagos svetainei… Vasara jau įpusėjo, patikėjau Jūsų pažadais, daviau apsaugotų temų slaptažodį, bet medžiagos taip ir nesulaukiu…

  289. Gal kas turite gražių žodžių ,skirtų išeinantiems iš mokyklos pensinio amžiaus kolegoms?

  290. Regina Dilienė :

    Aš nė į vieną apsaugotą puslapį negalėjau įeiti, o kadangi prieš tai buvau sulaukusi skambučio su siūlymu temą trinti :) )), tai lyg ir supratau…

    Ooo, kai kas net nurodo, kurias temas reikia trinti. 🙂

  291. Aš nė į vieną apsaugotą puslapį negalėjau įeiti, o kadangi prieš tai buvau sulaukusi skambučio su siūlymu temą trinti :))), tai lyg ir supratau…

  292. Provokacija! Kodėl būtent ši tema ir kodėl būtent taisymų savaitę?.. Kapstykite giliau 🙂

  293. Manęs irgi neįsileidžia būtent šis puslapis… Buvau pagalvojusi, kad jau čia ko „pridirbau” :D…

  294. Kažkodėl nebegaliu įeiti į VBE rašinių vertinimo puslapį, net nėra kur slaptažodžio įvesti. Gal kažko nebemoku?..

  295. sveiki, turiu tokia mažą problemėlę… norėtųsi jūsų pagalbos, gal turite kur archyvuose scenarijų skirtą kaimo šventei. šventė išskirtine – jubiliejinis minėjimas. 450 metų kuomet kaimelis pirmą kart paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. būčiau labai dėkinga.

  296. Laba diena,
    reikia 2011 metų VBE teksto suvokimo vertinimo instrukcijos.
    Esu mokinė, todėl prašau neteisti dėl įsiveržimo į lituanistų miestelių.
    El. paštas: [email protected]
    Ačiū.

  297. Sveikučiai, turiu didelę problema, gal yra žmoniu turinčiu rašinių šiomis temomis ? ,, Kas svarbu Vaižganto ir J.Biliūno vaizduojamam žmogui” , ,, Moterų paveikslai J.Biliūno ,,Liudna pasaka” ir Vaižganto apysakoje ,, Dėdės ir dėdienės ” arba ,, Ar kančia taurina žmogų ” , ,,Kokios moralinės atramos reikalingiausios šiuolaikiniui žmogui”

  298. Negi niekas neturite TIKROS PUPP 2011 m. rašymo dalies vertinimo instrukcijos?

  299. Kolegos, LABAI REIKIA pernai metų PUPP rašymo dalies vertinimo instrukcijų. Įmeskite, kas turite.

  300. Sveiki, gal kas žinote, ar planuojama išleisti , o gal yra jau išleistas toks literatūros vadovėlis 12 klasei, kaip šiųmetinis Žuko, Šervenikaitės ir kt. 11 kl.- tas pagal atnaujintas programas.

  301. Man AUKSO FONDE „Skirgaila” (kaip, beje, ir visus LRT filmukus) atsidaro per internet explorer programa, per Mozilla Firefox neatidaro niekada.

  302. Laaabai reikia 2011 m. PUPP teksto suvokimo užduoties atsakymų. Gal kas galite padėti? Iš anksto dėkoju:)

  303. Gal galėtumėte bent jau tada į el. paštą atsiųsti? Būčiau labai dėkinga.

  304. @Zita
    Prasmingiau būtų, jei sugalvotumėte kitas temas, nes juk ir autorių būsite daugiau išėję, be to, ne visos tos bandomojo užduotys kokybiškos – kai kurios pakeistos paskutinę naktį, deja, pakeitimas, švelniai tariant, neatitinka nei programos, nei logikos…
    O pagal kokias vertinimo normas tuos darbus vertinsite?

  305. Turiu 2012m. bandomojo egzamino užduotis ( turi ir tie, kurių mokyklose rašė), bet labai prašau jų dar neskelbti be slaptažodžio. Susitarėm su mokyklos lituanistėmis rašyti su 3-iokais mokslo metų pabaigoje. Ačiū už supratimą.

  306. Gal kas galėtumėte be slaptažodžio patalpinti bandomojo 2012 metų rašyto lietuvių egzamino užduotis?..

  307. Gal kas žinote, kodėl neveikia mokytojo Algimanto Urbonavičiaus svetainė – neatnaujinama jau keleri metai…

  308. Turiu, bet tik popierinę versiją. Nebent pirmadienį darbe nuskenuosiu, bet paprastai lentelės gerai neišeina.

  309. Kolegos, pagelbėkit! Labai reikia 2004m. pakartotinės sesijos (brandos egz.) atsakymų. Labai reikia! Iš anksto dėkoju! [email protected]
    Tiesa, jei kam reikia, galiu pasidalinti 2010 PUPP atsakymais, atsiuntė draugė 🙂

  310. Kadaise turėjau J. Ivanauskaitės „Laiško žmonijai” teksto suvokimą, tačiau kažkur pradanginau. Gal kas turite ir galėtumėte atsiųsti? Be abejo, reikia ir atsakymų.

  311. Sveiki,
    gal padėtumėte atrasti pristatymą apie Šatrijos Raganos kūrybą? Pamenu , kad pristatyme tik 2 skaidrės. Antrojoje yra lentelė su nuorodomis. Ten lyg mačiau paruoštą klausimyną ir galimybę atlikti apklausą virtualioje erdvėje…???

  312. Mieli kolegos, jau ne vienas pasigenda medžiagos apie J. Tumą- Vaižgantą, ypač apie jo „Dėdes ir dėdienes”. Gal kas turite? Būtų labai miela, jei pasidalytumėte… 🙂

  313. Bandžiau jungtis iš kito kompiuterio, bet neveikia apsaugotų temų slaptažodis. Kas atsitiko?

  314. laba diena. gal kartais kas nors turite kino filmą ,,Stiklo šalis” (sukurtas pagal V. Juknaitės apysaką) arba žinote, kur jį galima gauti? [email protected]

  315. Laba diena,

    esu Vilniaus universiteto edukologijos studentė ir šiuo metu atlieku tyrimą apie lietuvių kalbos mokytojų požiūrį į nacionalinius mokinių pasiekimų tyrimus. Tyrimo tikslas yra išsiaiškinti, kaip 5 – 10 klasių lietuvių k. mokytojai vertina mokinių pasiekimų tyrimus lietuvių k. mokymo(si) kokybės gerinimo kontekste.
    Surinktus duomenis panaudosiu rašydama magistrinį darbą.
    Bučiau labai dėkinga, jeigu skirtumėte šiek tiek savo laiko ir atsakytumėte į anketos klausimus. Taip pat, maloniai prašau, pasidalinkite nuoroda su savo ir kitų mokyklų lietuvių kalbos mokytojais.

    Nuoroda į anketą:

    http://www.manoapklausa.lt/apklausa/354709178/

    Dėkoju už bendradarbiavimą!

  316. Sveiki, o gal žinote, kur galima rasti spektaklį, pastatytą pagal V. Krėvės dramą „Skirgaila”?

  317. Kaip tik turiu, bet konkrečiai apie Maironį. Kad dar anksti bendro pobūdžio apie du rašyti, dar apie vieną neišmokom…

  318. Mes irgi rašysim kitą savaitę, gal bus kas gero… 🙂

  319. @Regina Dilienė

    Greitai rašys visą rašinį, tik apimtį sumažinsiu (400-450)… Jeigu bus rašančių lit., tai pasistengsiu atsiųsti:).

  320. @Lina
    Taip, Lina, savų, galite ir svetimų 🙂 – man reikia parašyti argumentuotą nuomonę apie vertinimo normas, o aš neturiu nė vieno lit. rašinio pavyzdžio, tad neturiu ir argumentų :(.

  321. SKUBIAI reikia literatūrinio rašinio – 2013 m. pavyzdžių! Bet kokių – gerų, blogų, vidutinių… Tik reikia, kad temos pavadinime nebūtų minimas konkretus rašytojas ir konkreti epocha.

  322. Sveiki visi, gal galėtumėte atsiųsti teksto suvokimo atsakymus M.Adomėnas ,,Kelionė į Jeruzalę”(po keturių šimtų suvirš metų). Iš anksto ačiū! [email protected]

  323. O kas sako, kad ruošiuosi gintis ne savo darbą? Viskas yra padaryta savarankiškai, tik dėl kai kurių dalykų abejoju, todėl ieškau, kas galėtų pakonsultuoti (pats darbo vadovas tą patarė). Nemanau, kad tai yra nuodėmė ar juo labiau nesąžiningumas, kaip Jums atrodo.

  324. @Kristina
    Manau, kad tokių paslaugų turėtumėte ieškotis kitur – kiek reikia nuvertinti save ir kitus, kad eitumėte gintis ne savo darbą. Tai juk nesąžininga! Negi dabartiniam jaunimui tokios sąvokos jau nieko nesako?

  325. @agneb
    Kalbėjimui juk ruošiatės mokykloje, manau, mokytojas mielai suteiktų pagalbą, jei tik kreiptumėtės.

  326. Labas vakaras,

    Ieskau lituanisto kuris padetu pasiruosti kalbejimui.

    labai reikalinga pagalba..

  327. Laba diena,

    ieškau patyrusio bei puikiai išmanančio savo darbą lituanisto, kuris galėtų suteikti pagalbą, filologijos studentei, rašančiai bakalauro darbą (iš sintaksės).
    Labai reikalinga pagalba!

  328. Laba diena
    negaliu įkelti medžiagos. Neatsidaro langas ,,naujas įrašas”. Ką daryti?

  329. Laba diena. Noriu nuoširdžiai padėkoti mokytojai Almonei už pagalbą ir palinkėti toliau skleisti gerumą. Mokytoja Dalia (pensininkė)

  330. Laba diena. Gal kas turite ir galėtumėte atsiųsti 2011 m. pagrindinės ir pakartotinės VBE sesijos teksto suvokimo atsakymus? Būčiau labai dėkinga:) [email protected]

  331. Sveiki,gal žinote, kada kvies valstybinio egzamino teksto suvokimo vertintojus pradėti taisyti, jei egzaminas birželio pirmą? Labai reik žinoti… 🙂
    Pernai kvietė po savaitės…

  332. Sveiki, neprašau slaptažodžio, bet gal kas galėtų atsiųsti 2011 metų lietuvių valstybinės kalbos pagrindinės sesijos vertinimo instrukcijas? Tikrai nesiruošiu nusirašinėti, jau „šaukštai po pietų” :). Tiesiog norėčiau pasitikrinti, kad būtų ramiau laukiant egzaminų. Be to, po savaitės dalyvausiu Respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje, tad norėčiau išanalizuoti savo klaidas ir pažiūrėti, kur turėčiau pasitempti. Būčiau tikrai be galo dėkinga! El. paštas – [email protected]
    Dar kartą labai dėkoju, jeigu kas nors atsiųstų.
    Pagarbiai,
    dvyliktokė.

  333. Laba diena.
    Gal kas turite ir galėtumėte atsiųsti 2011 pakartotinės VBE sesijos teksto suvokimo užduotis ir atsakymus?
    Ačiū iš anksto. [email protected]

  334. Gal kas turite ir galėtumėte atsiųsti 2011 pakartotinės VBE sesijos teksto suvokimo atsakymus.;/ buciau labai dekinga:)

  335. Antikos kultūros olimpiada vyks kovo 9-10 dienomis. Registracija iki 02-20. Pernai dalyvavome, mokiniams labai patiko 🙂

  336. @Neringa
    Vidutinė mokinė galėtų pasirinkti lengvesnę temą… Juk mokiniai gali rinktis tai, kas jiems patinka…. O šia tema galima samprotauti apie lietuvių kalbos tyrinėjimus, pačios kalbos archaiškumą. Galima kalbos istoriją susieti ne tik su kalbininkais, bet ir su literatūra 🙂 Pvz., pasižiūrėti, kokia kalba buvo K. Donelaičio laikais, kokia Maironio, kokia dabar 🙂 Kokios grėsmės buvo tada, kokios dabar.
    Manau, pasiūlykite tai mokinei pirmiausia pasirinkti aspektą (nusimatyti pagr. mintį), ir tada jau ieškoti argumentų…
    p.s. šiemet neturiu 10- okų, nesu gerai susipažinęs su potemėm 🙂

  337. Norėčiau pasiteirauti, ar kas ketinate dalyvauti Antikos ir lotynų olimpiadoje (preliminariai kovo 2-3)? Gal kas ankstesniais metais dalyvavote? Kokie įspūdžiai?

  338. Gal galite patarti dėl 10 kl. PUPP Kalbos potemės „7. Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs”, kokius įdomius faktus pasiūlyti vidutiniškai besimokančiai mokinei. Labai ačiū.

  339. Sveiki,
    gal kartais žinote, kur vyks lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados šalies etapas? Girdėjau, kad Anykščiuose. Ar tai tiesa? Visada vykdavo Vilniuje.

  340. Sveiki, ar tikrai nereikia taisyti ,,Kūrybiškiausių metų knygų dešimtukas”? Ar gali knyga būti kūrybiška?

  341. Laba diena, man labai reikalingas slaptažodis. Taisau dvyliktokų banduomuosius, o valstybinio egzaminino vertinimo lapo neturiu, čia tikiuos jį rasti. Būčiau labai dėkinga, jegu jį gaučiau.

  342. Sveiki,
    neberandu, kur ir kieno buvau skaičius Miestelyje apie pristatymų ( pateiktyse) vertinimą ( vertinimo kriterijai) – aiškiai ir paprastai buvo surašyta.

  343. Kolegos, gal kas nors dalyvavote MTC seminare “Esminių mokinių kompetencijų ugdymas integruotose teatro ir kitų mokomųjų dalykų pamokose”(turėjo vykti sausio pabaigoje) ir galite pasidalinti medžiaga? Domina literatūros ir teatro pamokų integravimo galimybės.

  344. Kolegos, gal kas atsimenate, kur rasti Baranausko “Anykščių šilelio” ir Mickevičiaus “Pono Tado” gamtos vaizdų palyginimą. Atrodo, išsisaugojau, bet gal ir ne, nes nerandu nei savo dokumentuose, nei čia. Padėkit!

  345. Kolegos, gal kas turite Šekspyro pjesę „Cimboline” – labai reikia (skubiai) „Cymbeline, Act 4, scene 2”, ten yra daina „Fear No More the Heat o’ the Sun” – „Nebijok saulės karščio”; man reikia lietuviškai paties teksto :(…

  346. Gal kas nors iš kolegų turi 2011 metų mokyklinio egzamino surinktų taškų ir gauto pažymio atitikmens lentelę?

  347. Kažkur lyg mačiau darbo pamokoje verinimo(įsivertinimo) lentelę… Gal matėte?

  348. Labas, gal kas darėte surinktos tautosakos pristatymą? Aš turiu mokinių jau seniai surinktos tautosakos, bet niekada jos nepublikavau, o norėtųsi… Gal tiktų pvz. Šiauliuse , Janonio gimnazijos renginyje kovo 15 d.?
    Pasidalinkite, jei galite, patarimais:)
    Tikiuosi Jūsų nuoširdaus supratimo ir paramos. Ačiū.

  349. @Lina
    Na, mano „mažiukai”, taip žavėjęsi šia knyga, jau užaugo, dabar trečiokai gimnazistai, bet iki šiol atsimename kai kurias veiklas: 1. kūrėme tasisykles, kas leidžiama, pvz., penktokams, šeštokams, septintokams ir kodėl :); 2 Aprašėme vieną gerą ir vieną blogą, skaudų prisiminimą ir apmąstėme, ko jis moko; 3. diskutavome apie vaikišką meilę; 4. diskutavome tema „O jeigu tėtis / mama yra neteisūs…”; 5. kūrėme kūrinio pabaigą.

  350. Gerb. Petrai, niekaip neberandu Miestelyje ir nepamenu, kaip pavadinta Jūsų medžiaga – pateiktys, kur glaustai 12- okams pakartojami visi programiniai autoriai ir kūriniai ( problemos, temos…) 🙂

  351. prašau slaptažodžio, nes radau užduotis kurių man skubiai reikia.

  352. @Laima
    P. Laima, tikai paskutiniu metu negavau Jūsų darbų (gal siųsdama apsirikote e- pašto adresą?…), tačiau kiek pamenu, Jūs medžiaga dalijatės, taigi atsiunčiu Jums slaptažodį (pasitikrinkite savo e- paštą).
    p.s. mano e- paštas: [email protected]

  353. Sveiki,

    labai ačiū už pasidalijimą. Tikrai būtų įdomu pamatyti darbelių.

  354. @Salma
    Kiekvienas mokinys parengė eilėraščio pristatymą- rodo skaidres, kalba, komentuoja, cituoja, auditorija klausia, užsirašo svarbiausias mintis, įsivertina, vertina ir t.t. Viską numatėm iš anksto- pasirašėm vertinimo normas, aptarėm planus, pristatymo laiką, dėmesį skyrėm kontekstams… Dirbo visa klasė, nes „mesteldavau” kelis klausimus po kiekvieno pristatymo. Uždavinius įvykdžiau ir nepavargau. Visai pavyko, be abejo, pažymių yra visokių.
    Įkelsiu kelis darbelius rytoj, nes liko klasės kompiuteryje. Sėkmės.

  355. Laba diena, reiketu 2011m. MOKYKLINIO egzamino RASYMO vertinimo instrukcijos. Aciu.

  356. Laba diena,
    Kažkodėl su slaptažodžiu, kurį buvau gavusi anksčiau, nebeįeinu į „Apsaugotas“ temas.
    Ačiū

  357. Laba diena, kolegos,

    pasidalykite idėjomis, kaip dėstote Maironį.
    Iš anksto dėkoju.

  358. danute :

    01-16 dieną jau mokyklos raštinės vedėja išdalino dalykų mokytojams 2011 pakartotinės sesijos užduotis ir vertinimą. IŠ KELTO „ išėmė”.

    Tai gal galėtumėte atsiųsti?.. 😉

  359. 01-16 dieną jau mokyklos raštinės vedėja išdalino dalykų mokytojams 2011 pakartotinės sesijos užduotis ir vertinimą. IŠ KELTO „ išėmė”.

  360. Kelinta dabar mokymosi savaitė prasidėjo? Reikia pasitikrint , kad neatsilikčiau…

  361. Sveiki,
    tai, kaip suprantu, niekas neturi 2011 valstybinio PAKARTOTINĖS SESIJOS užduočių ir atsakymų? Labai reiktų…

  362. Sveiki. Kaip įeiti į puslapius apsaugotas? Siunčiau savo medžiagą, bet, matyt, negavote.
    Ką daryti, kad gautumėme slaptažodį?

  363. Dar vienas prašymas, gal kas žinote, kaip galima susisiekti su gerb. Vytautu V. Landsbergiu? Norime pasikviesti į mokyklą…

  364. „Tėvyne, Tu davei man rankas, kad turėčiau kuo apkabinti Tave,
    Tėvyne, Tu davei man širdį, kad turėčiau kuom mylėti tave,
    Nes ir tada, kai manęs dar nebuvo, aš jau gyvenau tavyje.
    Aš mylėjau visus tavo draugus ir neapkenčiau tavo priešų, dar nepažinodama jų.”

    Gal kas žinote šių eilučių autorių? Ir gal turite visą eilėraštį?..

  365. Prašau pasakykite, kodėl įvedus slaptažodį nerodomas pasirinktas dokumentas. Ačiū.

  366. Būčiau dėkinga,jei kas atsiųstų 2011 m.PUPP lietuvių (valstybinės)kalbos užduočių atsakymus ir vertinimo lapą.Iš anksto dėkoju.

  367. Gal kas turite ir galėtumėte atsiųsti 2011 pakartotinės VBE sesijos rašymo ir teksto suvokimo užduotis bei atsakymus.

  368. Sveiki.Kaip tik šįvakar su dukra aštuntoke pradėjom ruošti Čiurlionio tekstą ,,Jūra”.

  369. Sveiki, norėčiau patarimo dėl raiškiojo skaitymo konkurso. Norėčiau rengti devintokę mergaitę. Gal turite kokių gerų tekstų, arba galite parekomenduoti, ką esate patys ruošę. Labai ačiū už patarimus.

  370. Labai norėčiau vaizdelio apie Kalėdų giesmės improvizuotą giedojimą prekybos centre- kavinėje. Begalė žmonių prisijungia ir gieda…. Jis buvo iš yuotube.com. Niekaip neberandu. Taip būtų šventiška. Ačiū

  371. Apie tą Kristijoną gal čia buvo per pakartotinės sesijos MBE (ne VBE)?.. Beje, testo apie Kristijoną atsakymus turiu, neturiu paties testo… Tad negaliu ir pasidalinti…
    p.s. vis dar reikia pakartotinės VBE sesijos testo vertinimo instrukcijos (atsakymų)…

  372. @Aukse
    VBE-2011 pakartotinė: Tomas Venclova. INTELIGENTUI BŪDINGA AUTSAIDERIO POZICIJA. Romualdas Granauskas. IŠ METŲ ANKETOS.

  373. Mielieji, tiek daug žmonių čia lankosi, tiek daug medžiagos iš čia pasiima, nejau nėra tų, kas galėtų pasidalinti 2011 m. VBE pakartotinės sesijos teksto suvokimo vertinimo instrukcija?..

  374. Labai reikia Donelaičio „Metų” įrašo. Turiu tik tarybinių laikų plokštelių :).

  375. Gerb. Petrai, GOOGLĖJE užirašyk: Maironis ,,Laiškai”, ir jie atskris.

  376. Ačiū :):):). Dabar tikrai „administravimo” puslapy atsirado tai, kas reikalinga, kad būtų galima įrašyti… Tik gal vertėjo rašinį apsaugoti?..

  377. Ar dabar savarankiškai siųsti medžiagą „miesteliui” negalima?

  378. Gal kas turite medžiagos apie „Vėlinių” IV dalį arba žinote, kur rasti pasiskaityti.

  379. @Lina
    Labas. Aš jau keleri metai bendradarbiauju su Beitnarais. Siunčiu Vidmanto tel Nr. Jis gali atsiųsti reikiamą jums medžiagą ir paštu. Kaip susitarsit. pinigus pervesit į sąskaitą. Tel 8 684 03338

  380. Gal kas žinote, kur būtų galima rasti Marcinkevičiaus „Mažvydo” įrašą?

  381. @Lina
    Jei dar „tilpsit į laiką”, galiu ryt poryt nuskenuoti keletą teksto suvokimo užduočių, aš turiu šias pratybas.

  382. @Lina
    Deja, turiu Beitnarienės pratybas, bet ne tas, o ir tų autorių neradau. Žinau, kad pats Beitnaras platina pratybas, kartą per metus atveža. Gal pavyktų gauti jo telefono numerį. Čia, rodos, kauniečiai galėtų pagelbėti. Gal ką pažįstat? Dar mėginsiu ieškot, bet tikrai ne greitai pavyks. Atleiskit, kad nuliūdinau.

  383. @Almonė
    Ojei, kaip būčiau dėkinga, jei rastumėte Defo ar A.K.Doilio tekstų suvokimo užduočių. Pabandysiu pažiūrėt dar ryt didesniam knygyne, bet abejoju, ar ką rasiu.

  384. @Lina
    Paieškosiu mokykloje ir, jei ką nors rasiu, aš Jums nuskenuosiu. Ryt vakare pranešiu, jei dar niekas iki to laiko Jums nepagelbės.

  385. @Lina
    Pratybos 2010 metų, bet jas platina patys leidėjai ar dar kokiu būdu – knygynuose jų nemačiau.

  386. @Lina
    Yra D.Defo, A.K.Doilio kūrin ių teksto suvokimo užduočių Beitnarienės pratybų sąsiuvinyje (mėlynas viršelis 7-8kl.)

  387. Labas vakaras,
    Gal kas turite 2011 metų PUPP testų atsakymus. Pamenu, buvo galimi keli skirtingi skyrybos variantai sakiniuose (5 užduotis). Arba gal žinote, kur galima būtų rasti tokią informaciją? Būčiau labai dėkinga.

  388. Gal kas turite kokių nors teksto suvokimo 7- okams užduočių iš nuotykinės, detektyvinės literatūros?

  389. Vienodų vardų tarp vartotojų nėra, yra Lina ir Lina_. Gal tik rašant žinutes nerodo to brūkšnelio apačioje.

  390. @Lina
    Labai ačiū Jums. Tikrai tiks, būtent šio ir ieškojau. Na o du bendravardžiai vartotojai pasirodo gali – juk esame:)

  391. Visai neseniai Lituanistų miestelyje aptikau kiniečių baleto (kur šoka neįgali pora) nuorodą. Dabar pasiklydau miestelio labirintuose ir niekaip nebegaliu jos surasti. Gal kas galite pagelbėti?

  392. Laba diena. Gal kas nors iš kolegų gali patarti, kaip nagrinėti senovės rytų poeziją (9-10 klasių programoje nurodoma prie privalomosios literatūros). Įdomu, kokius tekstus imate ir kaip dirbate.
    Ačiū.

  393. Vedžiau integruotą literatūros ir matematikos pamoką – M.Martinaitis “Kukučio baladės” ir trigonometrinės funkcijos, jų savybės. Jos esmė: Martinaičio Kukutis yra lyg apskritimas, kurio centras yra koordinačių pradžios taške – Lietuvoje, o spindulys lygus vienetui – galvojimui apie gyvenimą, laiką, žemę, kurioje gyvena.
    Kitos literatūros, dailės ir matematikos pamokos tema „Mačernio filosofinės lyrikos “aš” ir
    matematinis vienetas, begalybė”. Jos esmė – V.Mačernis savo sonetams nesuteikė pavadinimų, o juos sunumeravo: 1,2,3… Jau graikai matematikoje įžvelgė ne tik praktinę priemonę, bet ir pasaulio esmės, susijusios su amžina ir nekintančia prigimtimi, išraišką. Kokią pasaulio esmę sonetuose atskleidė V.Mačernis?
    Tokiose pamokose dirbamas grupinis darbas, užduotys individualizuotos, silpnesniems – lengvesnės, stipresniems – sunkesnės. Mokiniai poezijoje ieškojo ryšių, juos rado, interpretavo siedami su matematika.
    Pamokoje tarp mokytojų susitariama, kad vienas yra pagrindinis, o kitas – pritariamasis, aiškina savo temas pagal dalykus. Daugiau vis tiek dirba lituanistas.
    Sėkmės.

  394. Vedžiau integruotą pamoką su rusų kalbos mokytoja apie lagerių literatūrą 12okams. Pamoką pradėjau aš, pristačiau savo temą (Miškinis, Sruoga), tikslus ir veiklas (susipažinsime, analizuosime ištraukas, pareikš savo nuomonę – perskaitys parašytą pastraipą). Toliau kolegė pristatė savo temą (Solženycinas, Mandelštamas), veiklas – skaitys išverstas ištraukas, jas analizuos. Jungtys pamokoje teko man. Buvau pasidarius skaidres. Dirbome dvi pamokas. Kažkam vienam tenka padirbėti daugiau, ypač jei kolega nelabai išmano moderniąsias technologijas. Kadangi nei vienai nereikėjo kvalifikaciją kelti, tai nesusipykom 🙂 Šiaip manyčiau, kam reikia, tas diriguoja, tik jeigu nesinori prastai atrodyti, tada jau tenka gelbėti situaciją „neplanuotai”…

  395. @Regina Dilienė Esu vedusi pamoką su istorijos mokytoja – buvo panaši situacija, mane pakvietė, kalba buvo apie Skirgailos valdomą laikotarpį. Pamoka priklausė istorikei -aš buvau kaip dekoracija, bet jai pavyko gerai

  396. Pasidalinkite kas nors integruotų pamokų vedimo patirtimi. Noriu vesti pamoką kartu su dailės mokytoju (tiksliau – jis nori su manimi vesti pamoką :), nes nori atestuotis ) – epochų kartojimą ir įtvirtinimą. Kas turi „diriguoti” pamokai? Kas skelbia tikslus? Kas apibendrina? vertina? Padėkite, kolegos, nes dailės mokytojas mano, kad ekspertai viską žino :).

  397. @Petras Gedvilas
    Galima prie Sarbievijaus grįžti einant Maironį – žr. jo eilėraštį „Vakaro mintys” ar „Išnyksiu kaip dūmas”.
    O mes dar lyginome Sarbievijaus meilės strėlę ir Radausko strėlę iš eilėr. „Strėlė danguje” 🙂

  398. @Reda
    Man irgi su Sarbievijum buvo panašiai… Parlėkiau iš mokyklos nusivylęs, sukau galvą, paskui apsiraminau, parankiojom citatų (apie lemtį, mirtį…)… ir palikom… Tačiau aš planuoju, taip lakoniškai jį aptaręs, sugrįžti, kai nagrinėsim Šatrijos Raganos „Sename dvare”: mamatės pamąstymai apie mirtį, apie žmogaus gyvenimo prasmę bus puiki proga pakartoti (prisiminti)…

  399. Sveiki, kažkada komentaruose mačiau, bet dabar nerandu mokytojos R.Dilienės pastraipos rašymo trafaretą, tiesiog su sakinių formuluotėm. gal kas žinote kur galėčiau tai rasti. Būčiau dėkinga. Gal pati mokytoja primintų…. Nebežinau, kaip dešimtokam įdiegt tą pastraipą.

  400. Ačiū. Ir ką aš be jūsų daryčiau? Kartais ir aš kaip tas sviedinukas krentu žemyn į pesimizmo akimirkas…Gerai, kad yra galimybė vėl pakilti:)
    @Regina Dilienė

  401. @Reda
    Sarbievijus mėgo išmesto į viršų ir krentančio žemyn sviedinio metaforą – lai mokiniai ją pritaiko paties Sarbievijaus gyvenimui (taip pakartojama biografija). Iš eilėraščių rinkome posakius, galima tai daryti ant lapelių, o tada klasėje lipinti tuos lapelius pagal temas ant didelių lapų: grupelės, gavusios didelį lapą ir „komplektą” lapelių, paruošia temos plakatą – surašo teiginius, juos paremia citatomis (lapeliais) ir iliustruoja barokiniais įvaizdžiais (namų darbas), tada kitą dieną plakatai pristatomi ir pakabinami ant sienos :). Galite surengti ir netikėtą konkursą – kuri grupelė nežiūrėdama į jokius šaltinius prisimins daugiau posakių iš Sarbievijaus :). Svarbiausia – apdovanojate visus dešimtukais :).

  402. Sveiki,
    gal kas padėtumėt man dėl Serbievijaus…Kokias užduotis davėte( -ate, -site) mokinams per pamokas? Po teorijos mokiniai liko apatiški…Gal ,kad pirmadienis ir pirmos pamokos???Nežinau…Norėčiau kaip nors juos sudominti.Patarkit. Pasidalinkit užduotimis…Ačiū.

  403. @Lina
    Gal dar nevėlu? Aš daviau tokią: Kas mes – marionetės ar gyvenimo valdovai (kaip Nyčės antžmogiai)?

  404. Labai reikia to šių metų mokyt.Dilienės mokinės gero rašinio apie pasirinkimą – neberandu jo Miestelyje…Turėjau tą rašinį iš seminaro, bet negrąžina kai kas, kam paskolinus buvau…

  405. @Lina
    Tiktų temos apie LIKIMĄ (labai įdomu palyginti „Strėlė danguje” ir Sarbievijaus „Dieviškosios meilės strėlė”: „Aš strėlė, ištraukta iš žvaigždėm nusagstytų strėlinių, / Ta, kurią svaido dievams Meilės šventosios ranka”), apie daiktų pasaulio bevertiškumą („Fleita”), apie VIENIŠUMĄ. Galite pasinaudoti iš š.m. valstybinio erzamino pakartotinės sesijos tema apie Vaizduotės galią (temos neatsimenu…)

  406. Gal kas turėtumėte idėjų, kokią samprotavimo rašinio temą pasiūlyti dvyliktokams, aptarus RADAUSKO kūrybą ( kad galėtų argumentuodami bent vienoje pastraipoje juo pasiremti…). Niekas neateina į galvą, tik temos apie meną ir literatūrą:)

  407. arvida :

    Kolegos,gal galite kas pasidalinti patirimi apie uždavinių formulavimą? Kokius uždavinius formuluojate ,kai yra atliekamas teksto suvokimo testas (ir per pratybas, ir rašant kontrolinį darbą) ?

    Skaitykite čia: http://www.kalbam.lt/?p=11473
    Teksto suvokimui gal:
    Skaitydami tekstą, mokiniai per 20 (30, 40) minučių atliks X ( nurodykite klausimų skaičių) teksto suvokimo užduočių.

  408. Kolegos,gal galite kas pasidalinti patirimi apie uždavinių formulavimą? Kokius uždavinius formuluojate ,kai yra atliekamas teksto suvokimo testas (ir per pratybas, ir rašant kontrolinį darbą) ?

  409. Norėjau įkelti iš „Avilio” siūlomas diskutuoti naujas vertinimo normas, bet „Administravimas” neatverčia reikiamo lapo…

  410. zina :

    Rašymo užduotys:
    “Kodėl žmogus svajoja?”
    “Ar literatūra brandina žmogų?”

    “Savęs ieškojimas lietuvių literatūroje”
    “Požiūris į kitokį lietuvių literatūroje”
    “Kaimas lietuvių literatūroje”

    Analizei S. Nėries “Amžinas keleivi”, J. Biliūno “Ubago” ištrauka, J. Apučio “Erčia, kur gaivus vanduo” ištrauka

    Zina, galėtumėt LM patalpinti visas pakartotinės sesijos užduotis 😉

  411. Rašymo užduotys:
    „Kodėl žmogus svajoja?”
    „Ar literatūra brandina žmogų?”

    „Savęs ieškojimas lietuvių literatūroje”
    „Požiūris į kitokį lietuvių literatūroje”
    „Kaimas lietuvių literatūroje”

    Analizei S. Nėries „Amžinas keleivi”, J. Biliūno „Ubago” ištrauka, J. Apučio „Erčia, kur gaivus vanduo” ištrauka

  412. Gal galite padėti-neberandu miestelyje teksto suvokimo užduoties (O.Lapinas.Ar laimėtojai yra laimingi?).

  413. Kiek girdėjau, nuotolinis mokymas vyksta Vilniaus Ozo mokykloje. Be to, prieš savaitę ar dvi rodė reportažą iš Šiaulių, kur vienos mokyklos mokytojai moko Anglijoje ir kitur gyvenančius vaikus. Už tai mokykla gauna kažkiek krepšelio lėšų, mokytojai bendrauja Skype programa. Iš reportažo buvo matyti, kad mokytoja dirbo mokykloje, kompiuterių klasėje.

  414. Dabartiniai vienuoliktokai, laikydami egzaminą 2013m., turės sukurti 600 žodžių tekstą per 4 val. Kontrolinius rašomuosius darbus rašome dvi pamokas (turbūt visi turite sudubliuotas). Dabartiniai dvyliktokai per jas ne visi ir 400 žodžių tekstą spėja parašyti. Ką daryti su vienuoliktokais. Kaip sprendžiate šią problemą?

  415. Sveiki, mielieji, gal kas turite,ar žinote, kur gauti Raimundo Banionio filmą ,, Džiazas”. Dėkui

  416. Gal galite padėti – neberandu miestelyje, kur patalpinta H.Radausko eil „Lietus” aptarimas skaidrėse – mokyti aptarti eilėraštį pagal šabloną…

  417. Pastebėjau, kad miestelyje mažai medžiagos turime apie A. Vaičiulaitį. Gal kas turite ir galite pasidalinti įdomesnėmis užduotimis ar pamokų planais?

  418. Laba diena,

    Mano prašymas kiek „neprofesionalus”: norėčiau paklausti, gal kas nors turite V. Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly” gerą konspektuką? Ruošiu vaiką lietuvių valstybinės kalbos egzaminui, pagal programą kūrinys nereikalaujamas, tačiau norėtųsi supažindinti su juo, juk romanas iš tikrųjų yra to vertas. Deja, laiko skaityti neturime, visas jėgas skiriame gramatikai.

    Iš anksto dėkoju.

  419. Gal kas turite pamokų planų ar šiaip naudingos medžiagos 5 klasei? Penktokus gavau po labai ilgos pertraukos, susiduriu su sunkumais…

  420. ramuteku :

    Teko girdėti įvairių nuomonių dėl darbo su 11 klase. Vieni moko ciklais [kalbos ugdymas- visas ciklas, po to literatūra- renesansas, barokas ir t.t.], kiti- kaip seniau[1 sav. pamoka kalbai, kitos- literatūrai]. Būtų įdomu sužinoti, kaip reikia dirbti iš tikrųjų. Ačiū.

    Jūsų klausimas man pasirodė vertas dėmesio, tad užvedžiau atskirą temą: http://www.kalbam.lt/?p=10906&cpage=1#comment-4828 . Padiskutuokime 😉

  421. Prašau pagalbos – atrodo, svetainėje buvo įdėta nuoroda apie privalomų knygų sąrašą su internetinės svetainės puslapio nuoroda, kur galima perskaityti kūrinius. O gal aš kažką supainiojau. Jei tokia yra, norėčiau gauti tą nuorodą. Ačiū

  422. Teko girdėti įvairių nuomonių dėl darbo su 11 klase. Vieni moko ciklais [kalbos ugdymas- visas ciklas, po to literatūra- renesansas, barokas ir t.t.], kiti- kaip seniau[1 sav. pamoka kalbai, kitos- literatūrai]. Būtų įdomu sužinoti, kaip reikia dirbti iš tikrųjų. Ačiū.

  423. Štai ką radau savo archyve. Trūksta tik šių metų pakartotinių sesijų temų. Surašiau pagal metus.

    2007 BANDOMASIS.
    Ar ugdyti save – prabanga?
    Pasaulis be knygų – pasaulis be ateities?
    Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito.
    Ar iš tiesų mūsų laikų žmonėms praeitis tapo nereikšminga?
    Ką reiškia būti laisvu žmogumi?
    2008 PAVYZD. TEMOS
    Populiarioji kultūra skurdina žmogaus dvasią.
    Tėvynė kuria žmogų, žmogus – tėvynę (Just. Marcinkevičius).
    2008 VBE pagrindinė sesija.
    Ar menas daro žmogų geresnį?
    Ką reiškia būti tolerantiškam?
    2008 VBE pakartotinė s.
    Ar sunku būti savimi?
    Ar vis dar aktualus siekis keisti pasaulį?
    2008 MBE pgrindinė s.
    Ar turtas daro žmogų laimingą?
    Koks turėtų būti Lietuvos įvaizdis?
    2008 MBE pakartotinė s.
    Ar daug pasako apie žmogų jo laisvalaikis?
    Sąžinė – brangiausias turtas?
    2009 VBE pagrindinė s.
    Ar dora prisidengti kauke?
    Ar pritartumėte žodžiams: „…žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/ Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė, „Faustas“)?
    2009 MBE pagrindinė s.
    Ar jaunam žmogui reikia autoritetų?
    Ką reiškia būti įsipareigojusiam tėvynei?
    2010 VBE pagrindinė s.
    Ar lietuvio širdį nuolat spaudžia nuliūdimas?
    Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
    2010 VBE pakartotinė s.
    Ar saikingumas trukdo džiaugtis gyvenimu?
    Ar žmogui reikalingos vien tik pergalės?
    2010 MBE pagrindinė s.
    Kodėl svarbu gyventi santarvėje su artimaisiais?
    Nėra griežtesnio teisėjo už sąžinę
    2010 MBE pakartotinė s.
    Ar būtinai teisus stiprusis?
    Ar svarbu būti pripažintam?
    2011 VBE pagrindinė s.
    Kuo tautos praeitis svarbi dabarčiai?
    Kaip apie meilę kalbama lietuvių kultūroje?
    2011 MBE pagrindinė s.
    Kodėl žmonės ilgisi praėjusio laiko?
    Ar verta susitaikyti su savo silpnumu?

  424. Kolegos, skubiai reikia visų pakartotinių sesijų – tiek valstybinio, tiek mokyklinio – egzamino samprotavimo temų pavadinimų (visų, kiek buvo).

  425. Kolegei Levitai reikia pagalbos:

    F.Kafkos ,,Proceso” ekranizacijos niekur nerandu, na, tos su K.Smoriginu.

    Gal kas galite padėti? Pravers mums visiems…

  426. Trukdau Jus iš Lietuvos radijo „Klasikos” programos laidos „Ryto allegro”. Norėčiau pasikonsultuoti ir paprašyti pagalbos. Norėčiau rengti laidą apie literatūros mokymą mokyklose, kaip parenkami autoriai, kūriniai, kaip keičiasi literatūros mokymo turinys einant metams, koks turėtų būti santykis pasaulinės ir mūsų literatūros, galbūt pasaulinės tendencijos ir t. t..
    Diskusijos dėl programų jau aptilę, jos priimtos, tačiau vis sulaukiame tokių klausimų ir tėvai reiškia nuomonę, todėl būtų naudinga pasvarsyti šia tema. Kaip manote? Labai norėčiau, kad kas nors sutiktų mintimis pasidalinti iš Lituanistų miestelio

    Dėkoju ir laukiu žinių,
    Pagarbiai,
    Raminta Jonykaitė

  427. Laba diena Petrai,

    Norėčiau pasidalinti mūsų sukurtu žaidimu-spausdinimo treniruokliu lietuviškomis raidėmis Lietutis http://www.lietutis.lt

    Galėčiau ir pats padaryti įrašą, tačiau matau kad neturiu pakankamai teisių tą padaryti (esu prisiregistravęs jūsų WP). Manau, kad jūsų puslapis labai gera terpė pasklisti šio įrankio-žaidimo vartojimui ir naudingas resursas besimokantiems spausdinti lietuviškai. Dėkoju už dėmesį.

  428. Laba diena, kokios aplinkybės trukdo ( Jūs atsiuntėte į el. paštą slaptažodį) peržiūrėti kai kurias temas? Pagarbiai Vilieta

  429. @Vilma
    Gaila, gerb. Vilma, per vėlai pamačiau Jūsų prašymą. Aš dirbu pagal šį vadovėlį ir susikūriau ilgalaikį planą, gal būtų tikęs, bet dabar jau tikriausiai nebereikia, nes planus bent mums reikėjo pateikti valdžiai iki rugsėjo 10d. Bet jei norėsite, parašykite savo e-pašto adresą, nusiųsiu.

  430. @Rita
    Turiu rašomųjų darbų vertinimo normų knygelę, kol kas diktantus vertinu pagal ją. Rašinius ir pan dalykus vyresnėms klasėms vertinu pagal BE instrukcijas.

  431. Sveiki, gal kas žinote, kur galima būtų rasti rašto darbų – tokių, kaip diktantas – vertinimo normas? Ar vėl patiems viską kurtis?

  432. Mieli kolegos, gal kas nors nebenaudojate ir galite parduoti V. Daujotytės ir kt. Lietuvių literatūros vadovėlį 11-12 kl., IV d. Būčiau labai dėkinga.

  433. Nuoroda yra skyrelyje video, paspauskite nuorodą senesni du kartus ir prieš pabaigą yra Jums reikalinga medžiaga.

  434. Kolegos, nerandu, kur Miestelyje buvo filmas ar nuoroda pagal F.Kafkos „Metamorfozę”. Skubiai reikia. Padėkite.

  435. Donata :

    Aš nesuprantu, kodėl neįmanoma nieko pažiūrėti įvedus savo slaptažodį, ar čia tuos slaptažodžius reikia pirkti? Puslapis sukurtas, pavadinimų daugybė, bet kokia nauda iš tų pavadinimų. labai nusivyliau.

    Gerb. Donata, jūs paprasčiausiai, man atrodo, nemokate naudotis puslapiu. Paprašykite, kad kas nors patartų, kaip juo naudotis ( kad ir moksleivių). Tiesa, kai kurios temos yra apsaugotos (bet jų nedaug)- joms reikia specialaus slaptažodžio, kurį gaunate asmeniškai iš manęs.

  436. Aš nesuprantu, kodėl neįmanoma nieko pažiūrėti įvedus savo slaptažodį, ar čia tuos slaptažodžius reikia pirkti? Puslapis sukurtas, pavadinimų daugybė, bet kokia nauda iš tų pavadinimų. labai nusivyliau.

  437. Sveiki, norėčiau peržiūrėti 8kl lietuvių valstybinės kalbos planą. Dėkui 🙂

  438. LABA DIENA, IR AŠ LABAAAAAAAAAAAAAAI NORĖČIAU NORS PAŽIŪRĖTI, KAIP ATRODO, 11-TOKŲ TEMINIS PLANAS. BŪČIAU DĖKINGA UŽ SLAPTAŽODĮ