Žmogus turi siekti „idealo, tik doro ir aukšto“

Kartais kyla mintis, kad šiandien, kai gyvename tokiame informacijos sraute,pasaulyje, kur viskas pasiekiama, geros širdies žmogus tampa nereikalingas. Niekamnebeįdomūs pasidaro jo tikslai, siekiai, nešantys taiką ir meilę, žmogaus būtį paverčiantysgyvenimu. …

Žmogus turi siekti „idealo, tik doro ir aukšto“ Skaityti daugiau

Kas lemia visuomenės pažangą XXI amžiuje?

Visuomenė – žmonių grupė, dažniausiai gyvenanti vienoje valstybėje, juos vienijabendra kalba, religija, pasaulėžiūra. Žinoma, pasitaiko išimčių, tačiau visuomenės nuomonėsuprantama kaip daugumos nuomonė. Jeigu visuomenės pasaulėvoka yra intelektuali, tokiabendruomenė pažangi. XXI …

Kas lemia visuomenės pažangą XXI amžiuje? Skaityti daugiau

Paskatinti visuomenę daugiau domėtis savo gimtąją kalba gali padėti konkursai, viktorinos, olimpiados, kalbos dienos ir kt.

“Gimtoji kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas,valstybės sargas. Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę, gerovę“. Gimtoji kalba sudaroneatskiriamą kiekvieno žmogaus gyvenimo dalį. Lietuvių kalba yra savita ir …

Paskatinti visuomenę daugiau domėtis savo gimtąją kalba gali padėti konkursai, viktorinos, olimpiados, kalbos dienos ir kt. Skaityti daugiau

Maironio eilėraščio „Nuo Birutės kalno“ interpretacija

Eilėraštis „Nuo Birutės kalno“ yra iš romantizmo epochos poeto Maironio eilėraščiųrinkinio „Pavasario balsai“. Tai išpažintinio pobūdžio eilėraštis, kuriame išreikštas žmogaus troškimasbūti laimingu. Jame poetas, norėdamas išreikšti savy susikaupusius jausmus, kuria …

Maironio eilėraščio „Nuo Birutės kalno“ interpretacija Skaityti daugiau

Marcelijaus Martinaičio eilėraščio “Ašara,-dar tau anksti nusirist į smėlį” interpretacija

Marcelijaus Martinaičio kūryba yra įdomi, keista, pilna visokiausių rašymo įvairovių, stilių,netikėtų minčių šuolių, kurios suteikia naujų nuotaikų, minčių, prasmių kūriniui. Poeto pamatytivaizdai, veiksmai, praeitis ir dabartis, lietuvių literatūra ir tautosaka …

Marcelijaus Martinaičio eilėraščio “Ašara,-dar tau anksti nusirist į smėlį” interpretacija Skaityti daugiau

Maironis “Taip niekas tavęs nemylės” interpretacija

Tikroji Maironio pavardė Jonas Mačiulis (1862 – 1932m.). Gimė Raseiniųrajone, Bernotų kaime. Jis parašė daug veikalų, pirmoji knyga “Pavasario balsai”, kitiveikalai, poemos: “Tarp skausmų į garbę”, “Raseinių Magdė”, “Jaunoji Lietuva”.“Pavasario …

Maironis “Taip niekas tavęs nemylės” interpretacija Skaityti daugiau

Maironio eilėraščio „Išnyksiu kaip dūmas“ interpretacija

XIX a. pab.- XX a. pr. lietuvių poeto romantiko Maironio eilėraštis „Išnyksiu kaipdūmas“ priklauso 1895 metais išleistam eilėraščių rinkiniui „Pavasario balsai“. „Išnyksiukaip dūmas“ su visu rinkiniu siejasi savo turiniu: subjektyvaus …

Maironio eilėraščio „Išnyksiu kaip dūmas“ interpretacija Skaityti daugiau

J.Vaičiūnaitės eilėraščio „Barbora Radvilaitė” interpretacija

J.Vaičiūnaitė sukūrė daug eilėraščių istorine tema. Šių kūrinių dėmesio centre ne istoriniai įvykiai, oistorinės asmenybės. Laikas negailestingas. Išlieka tik tai, kas tobula, reikšminga, amžina. Menkasžmogus pasmerkiamas užmarščiai, didis įgyja teisę …

J.Vaičiūnaitės eilėraščio „Barbora Radvilaitė” interpretacija Skaityti daugiau

Balio Sruogos eilėraščio ,,Vidunaktinė“ interpretacija

Balys Sruoga- žymus XX a. pradžios poetas simbolistas. Tai ryškaus įvairiapusio talento ir plačiųužmojų menininkas, naujų kelių literatūroje ieškotojas, gaivališka ir gili asmenybė. Svarbią vietą jokūryboje užima eilėraščiai, kuriuose jis …

Balio Sruogos eilėraščio ,,Vidunaktinė“ interpretacija Skaityti daugiau

Ištraukos iš Antano Škėmos romano „Balta drobule“ interpretacija

Antanas Škėma – XX a. vidurio lietuvių egzodo rašytojas, dramaturgas,išeivis, moderniosios prozos kūrėjas. Žymiausias rašytojo kūrinys psichologinisromanas „Balta drobulė“ – tai tamsi, pesimistine knyga apie šiuolaikiniame pasaulyjekenčiančio ir žūstančio žmogaus …

Ištraukos iš Antano Škėmos romano „Balta drobule“ interpretacija Skaityti daugiau